Quantcast
Channel: Студія каліграфії "Арт і Я"
Viewing all 270 articles
Browse latest View live

Каліграфічний воркшоп з Анею Єгоровою "Літній браш-пен"

$
0
0


Як би не проходило ваше літо: під шепіт смарагдових хвиль, шелест соковито-зеленого листя у міському парку, серед налитих сонцем бабусиних ягід, ви завжди можете дістати каліграфічний інструмент, відобразити свої емоції на папері або створити ескіз майбутньої листівки чи логотипу.
Особливо, якщо цей інструмент – браш-пен! Експресивний та універсальний інструмент, яким можна писати у різних стилях каліграфії.

Про те, як його опанувати та навчитися писати брашем будь-де, розкаже Анна Єгорова на майстер-класі 8 та 15 липня.


Роботи Ані Єгорової, виконані sign-пеном

У ролі головного інструменту воркшопу виступає sign-pen – портативний японський маркер.
Не дивлячись на його невеликі розміри, кінчик виготовлений з міцного волокна, який дає тонкі або нажимні лінії.

Анна Єгорова:для того, щоб найкраще зрозуміти принцип письма брашем, cпочатку ми виконаємо вправи за прописами та прикладами, пропишемо варіації великих і маленьких літер.
Потім, обравши фразу чи побажання, складемо каліграфічну композицію, перенесемо її на папір та в результаті – отримаємо каліграфічну листівку!

Роботи Ані Єгорової, виконані sign-пеном

Для кого:для новачків, які раніше не займалися каліграфією, та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати браш-пен!

Час:  8 липня, субота: з 11:00 - 15:00
або 15 липня, субота: з 12:00 - 15:00

Місце:Школа каліграфії «Арт і Я» , вул. Хрещатик 32б, пов. 2, оф.8. Вхід через арку на вул. Прорізній 5.

Вартість: 540 грн. (участь 450 грн + браш-пен Pentel Sign Pen 90 грн.)
Для заняття ви отримаєте набір вправ, які зможете виконувати і надалі, після майстер-класу.

Кількість місць обмежена.
Участь за передплатою.


Реєстрація:за телефоном 098 607 12 67 (Анастасія) або за формою



Абстрактна каліграфія: від лінії до композиції. Майстер-клас з Тарасом Макаром

$
0
0


Так чи інакше, кожен каліграф – художник. Ми працюємо з композицією, створюємо ескізи, шукаємо образи, розставляємо контрасти та навіть маємо схожі інструменти.

22 та 23 липнями запрошуємо вас на дводенний майстер-клас Тараса Макара, на якому ви відчуєте себе художниками-абстракціоністами, створюючи каліграфічні орнаменти, що в майбутньому можуть стати унікальним принтом, елементом фірмового стилю чи картиною.

Каліграфія – це не лише про літери, слова. А й про форми, які поєднуючись, створюють цілісну композицію. Саме тому на майстер-класі у вас не буде тексту, обмежувальних ліній, висоти букв чи алфавіту – ви будете впорядковувати свої елементи у відповідності до законів композиції і в той же час – навпаки порушувати правила в пошуках балансу.

В програмі майстер-класу:
  • Пошук форм елементів, робота з їх різноманіттям та складністю.
  • Композиційні прийоми в абстрактній каліграфії: як із хаосу ліній створити унікальний орнамент.
  • Контраст, акцент, динаміка та ритм як основа виразності каліграфії: як передати емоцію за допмогою чітких каліграфічних елементів.
  • Поєднання абстрактної композиції з типографікою чи ілюстрацією.
  • Практичне застосування абстрактної каліграфії.
Для кого:
  • для каліграфів які прагнуть піднятися на новий рівень роботи з каліграфічними композиціями;
  • для дизайнерів, які хочуть створювати унікальні принти, елементи фірмового стилю, постери та ін.
  • для усіх бажаючих та початківців, які хочуть отримати нові навички або спробувати себе в каліграфії.
Результат майстер-класу: ви не просто свторите абстрактну каліграфію для принту чи паттерну, ви розкриєте власний творчий потенціал завдяки відстуності обмежень формами літер. Ви зрозумієте і засвоїте закони композиції та ритміки, навчитесь сприймати каліграфію абстрактно і створювати виразні каліграфічні роботи в сучасній стилістиці.

Викладає: Тарас Макар– каліграф, відомий своїми унікальними абетками та надзвичайними формами літер. Тараса можна вважати одним з найяксравіших представників абстрактної каліграфії в Україні.
Займається каліграфією майже 4 роки і відомий як автор муралів в різних містах України та за її межами (Києві, Львові, Дніпрі, Берліні). Учасник виставок “Українські літери”, “Жива каліграфія” та ін. Викладає в "Арт і Я"курси з практичного застосування каліграфії, готики та летерингу.

Портфоліо Тараса:
https://www.behance.net/mr_sheep
https://www.instagram.com/tarasmakar/

Час: 22 та 23 липня, 11:00 - 17:00
Тривалість: 6 годин (з перервою на обід)

Вартість: 1200 грн.
Для студентів та випускників школи діє знижка 10%

Реєструйтеся за формою нижче.
Або за телефоном 098 607 12 67 - Анастасія Платунова, координатор.

Практичний курс з Вікторією Лопухіною "Кирилівський шрифт в дизайні"

$
0
0

Кирилиця жива, її форми різноманітні, тому вона і цікава для графічних та шрифтовфх дизайнерів.
І так як на наших очах відбувається еволюція рідних літер, студія "Арт і Я"та тандем сестер ЛопухінихVikaVita / The calligraphy sisters пропонує і вам не втрачати можливості бути серед каліграфів-винахідників й прийняти участь у відродженні кириличних літер саме "з українською ознакою"!

А робитимемо ми це із присмаком старого Києва!
Для цього ми звернемо увагу на вивіску. Адже саме у них викарбовуються історії поколінь, відображається культурна спадщина, яка не підвладна часу.
Тому, ми будемо подорожувати не лише вулицями міста, а і історією кирилиці. Це буде цікава мандрівка і серйозна аналітична та практична робота.

Ми познайомимося з широким спектром інструментів, уважно вивчимо графеми літер, звертаючись до історичних кириличних прикладів і врешті – створимо фінальні композиційні вивіски!

В програмі:
  • знайомство з історією кирилиці;
  • знайомство з інструментами;
  • базові вправи та прописування літер уставу;
  • опанування скоропису браш-пеном;
  • пошук та аналіз кириличних літери на вивісках;
  • правила та закони композиції;
  • вибір особистості для якої будемо створювати пам'ятну фасадну табличку. Ескізи, пошуки та фінальні композиційні вивіски;
  • Робота з літерами та композицією в редакторах Adobe Photoshop та/чи Adobe Illustrator.

Викладає: Vika Lopukhina– каліграф, дизайнер, викладач. Працює разом з сестрою Віталіною, популяризує кирилицю і традиційні почерки в сучасному світі. Бере участь в міжнародних каліграфічних конференціях і виставках. Серед них: Жива каліграфія (Київ), Живий шрифт (Київ), Міжнародна виставка каліграфії в Москві і Нижньому Новгороді, Typomania (Москва), Typetersburg (Санкт-Петербург), International Festival of Poster and Typography Design PLASTER (Toruń, Poland), International Festival The Design of Word (Milan, Italy). Була одним з організаторів фестивалю Рутенія (2009 рік, Київ).

Разом з сестрою провели більше 50 лекцій, курсів і майстер-класів в різних містах - Києві, Львові, Санкт-Петербурзі, Челябінську, Познані-Варшаві, Мінську, Кишиневі і навіть в Пуне (Індія).

Публікувалася в німецьких і польських журналах по леттерінгу і каліграфії, а також в книзі Mastering Calligraphy: The Complete Guide to Hand Lettering.



Для кого:
курс розрахований як на учнів після базового курсу, так і для тих, хто тільки знайомиться з каліграфією, але необхідні базові навички у володінні інструментами (пласке перо, пензель).

Старт:
9 серпня
Графік:щосереди о 19:00 - 20:30 (1,5 години)
Тривалість: 12 занять, 12 тижнів

Вартість: 4600 грн.
Для студентів та випускників школи також діє знижка 10%

Реєстрація за формою нижче.
Або за телефоном 098 607 12 67 - Анастасія Платунова, координатор.

Інтенсив "Каліграфія кола-пеном з Веронікою Чебаник"

$
0
0


Готові опанувати одни з найекспресивніших інструментів каліграфії?
Тоді запрошуємо вас на інтенсив з Веронікою Чебаник "Каліграфія кола-пеном"!
Новий інструмент, новий формат занять та максимум імпровізації.
На вас чекають не лише вправи та абетки. Протягом чотирьох днів, ви будете створювати динаміку, поєднувати широкі та гострі літери, шукати власні варіації форм і навіть ставити мальовничі чорнильні плями!

Результатом інтенсиву стане шрифтова композиція у виконанні кола-пеном і можливість додати до свого каліграфічного арсеналу автрські інструменти, виготовлені Василем Чебаником!

В програмі:
  • вправи на різні текстури колапеном на основі природних форм;
  • вправи та прописування широкої літери унціалу (абетка);
  • вправи та літери гострого італійського курсиву (абетка);
  • на основі отриманих букв, широких та гострих форм шукаємо варіації власних літер.
Викладач: Вероніка Чебаник – куратор базового курсу з європейської та української каліграфії від зародження школи каліграфії "Арт і Я"у 2011 році, також автор та викладач програм з поглибленного вивчення різних стилей каліграфії: скоропису, коперплейту, американського курсиву та спенсеріану. Учасник виставок з мистецтва каліграфії та автор видання прописів Italic calligraphy: latin & cyrillic.

Роботи Вероніки Чебаник у виконанні кола-пеном

Для кого:для новачків, які раніше не займалися каліграфією, та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати браш-пен!

Старт: 31 липня
Тривалість: 4 заняття по 2 год
Час:пн, вт, ср, чт о 19:00-21:00

Місце:Школа каліграфії «Арт і Я» , вул. Хрещатик 32б

Вартість: 1400 грн.
Студентам та випускникам – знижка 10%
Кількість місць обмежена.
Участь за передплатою.

Реєстрація:
за телефоном 098 607 12 67 (Анастасія) або за формою:

Інтенсив Кирила Ткачова «Українська каліграфія XVII століття»

$
0
0

Віртуозно вигадлива, витончена і водночас немов вкарбована у старий папір – ось така вона каліграфія луцьких писарів XVII століття.

І відомий дизайнер та каліграф Кирило Ткачов везе до Києва унікальний майстер-клас прямо з серця Луцького Замку! На вас чекає виставка копій рукописних документів Музею Луцького братства, захоплююча лекція про каліграфію барокової доби та практика з каліграфічного відтворення луцьких почерків.

Цей інтенсив – чудова можливість опанувати скоропис пласким пером, вирушити у пошуки нових форм літер та поринути у історію української каліграфії, яка може надихнути на пошук власного унікального стилю.

Для кого: 
  • для новачків, які раніше не займалися каліграфією та хочуть опанувати український скоропис;
  • для тих, хто вже має навички, проте хоче дізнатися особливості української каліграфїї XVII століття.

В програмі:

Перший день 05.08.17 (12:00-18:00)
12:00 Лекція:каліграфія епохи бароко. Епоха бароко: історія, розвиток, риси, притаманні стилю. Українське та польське бароко. Каліграфія барокової доби. Український скоропис 17-18 ст.
13:00 Практика:середнє перо: елементи літер та рядкові літери скоропису.
15:00 Перерва
15:40 Практика: середнє перо: прописні літери.

Другий день 06.08.17
(12:00-18:00)
12:00 Лекція: інтимне життя українських літер
12:30 Практика: Маленьке перо: рядкові літери.
15:00 Перерва
15:40 Практика: Маленьке перо: прописні літери.

Інструменти:пласкі пера 1 мм та 1,5 мм (Brause та Leonardt 70) та тримачі для пера. Інструменти доступні в магазині студії, ціни 40-80 грн.


Фрагменти рукописних документів Музею Луцького братства  XVII століття

Викладає: Кирило Ткачов – дизайнер-графік, каліграф, шрифтовий дизайнер, співзасновник Innerspace. Простір для роботи, творчості та відпочинку, організатор фестивалю Простір літер у Луцьку!
Портфоліо: behance.net




Час: 5 та 6 серпня. Ви можете відвідати лише лекцію «Каліграфія епохи бароко», що відбудеться 05.08
Тривалість: два дні з 12:00-18:00

Місце: Школа каліграфії «Арт і Я» , вул. Хрещатик 32б

Вартість:
Відвідування лекції "Каліграфія епохи бароко"– 150 грн.
Відвідування лекції та практики – 1400 грн.

Для студентів та випускників «Арт і Я» – 1260 грн. 

Реєстрація:за телефоном 098 607 12 67 (Анастасія) або за формою:

«Знайомство з готикою. Фрактура» майстер-клас Євгена Берда

$
0
0


Готика – як багато краси вже в одному цьому слові!
Але це не тільки епоха розвитку архітектури, а й усього мистецтва. І як з іншими історичними епохами, розвиток мистецтва так само вплинв на розвиток письма – у букв з'явилися шпилі, вони стали щільні, високі і темні.

І ми запрошуємо вас поринути у цю епоху та переглянути стародавні манускрипти і новітні роботи від майстрів, розкривши еволюцію і різноманітність готики на прикладі фрактури - найвідомішого готичного шрифту.

Поговоримо про історію, сьогодення та застосування букв в житті і роботі, навчимося писати літери, слова і навіть тексти!
А вчитися будемо за манускриптами 1515 року, авторства Альбрехта Дюрера, який допомагав розробляти і друкувати перші книги фрактури.


Фрактура у виконанні Євгена Берда

Для кого:фрактура – доволі нескладний для опанування шрифт, проте для майстер-класу бажано мати базові навички роботи з пласким пером.

Інструменти:пласке перо або Pilot parallel pen 2,4/3,8 (можна придбати в магазині студії)

Що будемо робити:

  • вчитися працювати з плоским пером, практикувати ритм, динаміку і рівність літер завдяки базвим вправм;
  • писати справжні готичні літери, яким вже понад 500 років;
  • працювати з варіаціями стародавніх та сучасних форм;
  • надихатися готичною кирилицею, каделями і флорішами.

Викладає: Євген Берд - каліграф з більш ніж трирічним стажем вивчення букв. Cпеціалізується на класичних шрифтах плоским пером, займається комерційним дизайном каліграфічних логотипів, леттерингу і викладанням, друкувався на сторінках відомої книги Typism. Має власну лінію інструментів та чорнил для каліграфів «Zenholders», брав участь у виставках «Жива каліграфія» та «Живий шрифт» (приурочених до Книжкового Арсеналу 2016 та 2017).

Готика у виконанні Євгена Берда

Час: 20 серпня (неділя), 12:00 – 16:00 (4 години)

Місце:Школа каліграфії «Арт і Я» , вул. Хрещатик 32б, пов. 2, оф.8. Вхід через арку на вул. Прорізній 5.

Вартість: 350 грн.
Для заняття ви отримаєте набір вправ, які зможете виконувати і надалі, після майстер-класу.

Кількість місць обмежена.
Участь за передплатою.

Реєстрація:за телефоном 098 607 12 67 (Анастасія) або за формою

Каліграфічний воркшоп з Анею Єгоровою "Космічний браш-пен"

$
0
0

Чи знали ви, що портативний японський браш-пен Pentel Sign Pen два рази був у космосі на космічних кораблях Gemini 6 та 7 за американською програмою NASA?

А з того моменту, як винайшли цей маркер у 1963 році, він досяг колосальної популярності в світі завдяки гнучкому, міцному та довговічному акриловому наконечнику, що дає лінії різної товщини та завдяки збалансованій подачі чорнила за рахунок капілярного ефекту.

І 12 серпня наш браш-космонавт приземлитися на майстер-класі Анни Єгорової.
Ми запрошуємо вас приєднатися до нашої космічної подорожі Всесвітом! Будемо пробиратися через пояси каліграфічних вправ, досліджувати незвідані форми великих та малих літер.
А по завершенню майстер-класу створимо каліграфічну композицію з назв планет Сонячної системи!

Роботи Анни Єгорової, виконані sign-пеном

Для кого:для новачків, які раніше не займалися каліграфією, та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати браш-пен!

Час: 12 серпня, субота, 12:00 – 16:00.

Місце:
Школа каліграфії «Арт і Я» , вул. Хрещатик 32б, пов. 2, оф.8. Вхід через арку на вул. Прорізній 5.

Вартість: 540 грн. (участь 450 грн. + браш-пен Pentel Sign Pen 90 грн.)
Для заняття ви отримаєте набір вправ, які зможете виконувати і надалі, після майстер-класу.

Кількість місць обмежена.
Участь за передплатою.

Реєстрація:за телефоном 098 607 12 67 (Анастасія) або за формою


Базовий курс з української та європейської каліграфії. Осінній набір

$
0
0

Ми створили базовий курс української та європейської каліграфії, щоб початківці не загубилися у лісі каліграфічних форм, стилів та інструментів. 

І вже 5 років ми вдосконалюємо формат занять. А цього разу раді представити оновлену програму!
Об'єднана в два модулі, вона направлена на опанування пласких та гострих інструментів – найважливіших знарядь каліграфів. Включає основні заняття, на яких майстер демонструє письмо, основні прийоми, правила й додаткові заняття, що дають змогу приділити більше часу практиці та індивідуальній роботі зі студентами.

Крім того, цьогорічна програма орієнтована на практичне застосування каліграфії:курс доповнений воркшопами запрошених каліграфів практиків. Ці заняття передбачають практичне застосування каліграфії в дизайні, постановці та вирішенні задач: студенти будуть працювати з реальними брифами та завданнями.

Для кого:
  • для тих, хто раніше не займався каліграфією;
  • графічним, шрифтовим, веб-дизайнерам та ілюстраторам, які прагнуть розвитку в професії;
  • для тих, хто має навички каліграфії, але хоче досягти майстерності у роботі з різними інструментами та стилями.

В результаті повного курсу, ви:

  • знатимете основні правила каліграфії;
  • засвоїте техніку письма літер в залежності від інструменту;
  • отримаєте велику базу теоретичних знань для створення класичної каліграфії і пошуку власного стилю;
  • спробувавши різні стилі та інструменти, ви зможете обрати той напрям, в якому плануєте розвиватись далі;
  • навчитеся використовувати каліграфію для вирішення задач дизайну;
  • створите закінчені каліграфічні роботи, що стануть основою вашого портфоліо.


ВИКЛАДАЧ


Викладає: Вероніка Чебаник –– куратор базового курсу з європейської та української каліграфії від зародження школи каліграфії "Арт і Я"у 2011 році, також автор та викладач програм з поглибленого вивчення різних стилей каліграфії: скоропису, коперплейту, американського курсиву та спенсеріану. Учасник виставок з мистецтва каліграфії, автор видання прописів «Italic calligraphy: latin & cyrillic» та комплекту «Каліграфія браш-пеном в різних стилях».

Читайте інтерв'ю з майстром: 
"Для мене каліграфія – спосіб життя". Інтерв'ю з Веронікою Чебаник
Як почати займатися каліграфією? Інтерв'ю з Веронікою Чебаник. Частина друга


МОДУЛІ ТА СТАРТ ГРУП


МОДУЛЬ 1. Базова європейська каліграфія пласким пером.
Стилі письма: унціал, каролінзький курсив, ротунда (пізня готика), італійський курсив, варіації італійського курсиву. 

Старт: 17-19 вересня 2017 року. 
Тривалість модулю: 14 тижнів, 3,5 міс. 


МОДУЛЬ 2. Базова каліграфія гострим пером: українські та європейські стилі
Стилі письма: український скоропис (гостре перо, пласке перо, колапен, браш-пен). Знайомство зі стилями американський курсив, спенсеріан, англійський курсив. 

Старт: 14-16 січня 2018 року.
Тривалість модулю: 14 тижнів, 3,5 міс. 

Програма модулів включає:
  • знайомство з інструментом, базове письмо, вправи, елементи літер, орнамент;
  • принципи побудови та правила написання великих і малих літер кирилиці та латиниці;
  • від букви до слова: інтервали, зв'язки та лігатури в словах;
  • поєднання літер в композиції слова та тексту;
  • ритм та динаміка в каліграфії;
  • форми виносних елементів і декоративних розчерків.

Стилі письма, які ви опануєте на базовому курсі з української та європейської каліграфії:



    ГРАФІК


    Йде набір у групи з різним графіком навчання та кількістю занять на тиждень.
    Оберіть свій варіант!

    1. Основний пакет занять: 1 основне заняття на тиждень 2 год. 
    Один модуль: 28 годин, 14 занять 

    I група: 11:00 щосуботи;
    II група: 10:00 щовівторка; 
    III група: 19:00 щовівторка.

    На основному занятті розглядається нова тема, майстер демонструє письмо та різні прийоми, учасники пишуть, майстер допомагає.

    2. Розширений пакет занять: 2 заняття на тиждень (основне заняття 2 год. та додаткове 1,5 год.)  
    Один модуль: 49 годин 28 заняття

    I група: 11:00 щосуботи та 19:30 щочетверга;
    II група: 10:00 щовівторка та 19:30 щочетверга;
    III група: 19:00 щовівторка та 19:30 щочетверга;

    На додатковому занятті разом з майстром студенти продовжують виконувати завдання основного заняття, отримують додаткові матеріали та творчі завдання. Таким чином, студенти мають більше годин практики. 


    ВАРТІСТЬ

     
    1 модуль
    2 модуль
    Повний курс
    Інструменти
    1200 грн.*
    450 грн.**
    1650 грн.
    Основний пакет занять (один раз на тиждень)
    5 600 грн.
    5 600 грн.
    11 000 грн.
    Знижки
    повна передоплата першого модулю курсу – знижка 5% 
    (5 320 грн.)
    повна передоплата другого модулю курсу – знижка 5%
    (5 320 грн.)
    повна передоплата усього курсу – знижка 10%
    (9 900 грн.)
    Розширений пакет занять (два рази на тиждень)
    9 800 грн.
    9 800 грн.
    19 000 грн.
    Знижки
    повна передоплата першого модулю курсу – знижка 5%
    9 310 грн.
    повна передоплата другого модулю курсу – знижка 5%
    9 310 грн.
    повна передоплата усього курсу – 
    знижка 10%
    17 100 грн.
    Акція! Зробіть передоплату до 20 серпня– отримайте додаткового 10% знижки та безкоштовне відвідування 3-х воркшопів з майстерні каліграфів практиків

    * Ми підбираємо набір підручників та інструментів для кожного студента: Pilot Parallel Pen 2.4, 3.8, пласке перо з тримачем, підручник та прописи «Italic calligraphy: latin & cyrillic». 
    ** два гострих пера, тримач прямий та тримач з нахилом, підручник.

    Умови оплати:обов’язкова передоплата для всіх груп - 50% вартості до курсу. Здійснюючи повну передплату, ви отримуєте знижку (див. таблицю)


    Бонуси:
    • затишна студія у центрі міста;
    • вільний доступ до бібліотеки з найкращою світовою літературою з каліграфії;
    • підготовка творчих виставкових робіт під керівництвом Вероніки Чебаник та участь у сезонних виставках каліграфії та летерингу;
    • знижки на майстер-класи та воркшопи студії.

    Реєструйтесяза формою нижче або за телефоном: 098 607 12 67, 098 635 48 46 (Алла)


    Інтерв'ю: Євген Берд про каліграфію, професію, готику та її можливості

    $
    0
    0
    Євген Берд – випускник базовогота інших курсів студії «Арт і Я»каліграф з більш ніж трирічним стажем вивчення букв. Cпеціалізується на класичних шрифтах плоским пером, займається комерційним дизайном каліграфічних логотипів, леттерингу і викладанням. Друкувався на сторінках відомої книги Typism. Має власну лінію інструментів та чорнил для каліграфів «Zenholders», брав участь у виставках «Жива каліграфія» та «Живий шрифт» (приурочених до Книжкового Арсеналу 2016 та 2017).

    А з 20 серпня – ще й куратор майстер-класу «Знайомство з готикою. Фрактура». З цієї нагоди публікуємо інтерв'ю з Євгеном.



    1. Буквально пару слів про себе. Чим ти зараз займаєшся, де працюєш / вчишся?

    Мене звуть Євген Берд, вдень я – приватний підприємець, а ночами пишу букви і роблю інструменти для каліграфії. Займаюся цим більше трьох років, але так і не вирішив на чому конкретно зупинитися – каліграфії, летерингу, дизайні або викладанні, тому займаюся всім потроху та завжди ставлю нові цілі. 

    Зазвичай, люди обирають один напрямок діяльності і у ньому вдосконалюються, але мені кожного дня хочеться чогось іншого, нового. Тому, нещодавно почав робити інструменти і чорнило для каліграфії. Я хочу створити можливість купувати якісний інструмент в нашій країні, а не тільки закордоном. А також вірю, що доступ до недорогих і якісних інструментів допоможе розвивати каліграфію в Україні.

    Євген має власну лінію інструментів та чорнил для каліграфів «Zenholders»

    2. З чого почалася твоя любов до каліграфії, як і чому вирішив, що хочеш займатися каліграфією?

    Каліграфія – кінець довгого шляху від дизайну, типографіки, летерингу і навіть колекціонування. Мене завжди цікавив дизайн оточуючих речей, в тому числі літер. 

    Проте, спочатку я пов'язував зацікавленість з типографікою, яка вимагає мати хоча б базові знання з архітектури та мистецтва, знати закони ритмів та композицію. Тому мої перші спроби реалізувати ту ідеальну картинку, яку я мав у своїх думах, були не зовсім вдалі. 

    Але я продовжував практикуватися і використовував різні інструменти. І випадково знайшов у себе вдома стару ручку з пером. У неї було золоте гнучке перо, а нині гнучке перо – нечувана рідкість. Так я почав збирати ручки і намагався ними писати. 

    І для мене письмо справжнім пером – величезне задоволення і щось на зразок медитації. Всі ці дрібниці склалися докупи і привели мене до вивчення літер, летерінгу та каліграфії.

    3. Продовж речення. Для мене каліграфія – не просто... , це...
    Для мене каліграфія – не просто хобі, це можливість кожен день робити щось нове.




    4. Ти – випускник базового курсу школи «Арт і Я». Як змінилася твоя професія / рід діяльності після його проходження?

    На курсах я познайомився з багатьма хорошими людьми і побачив, як пишуть справжні майстри, але, мабуть, на той час я не був готовий – кількість необхідних годин для досягнення відчутних результатів лякала і в мене не було відчуття, що каліграфія це те, чому я готовий присвятити життя.

    На мій погляд, найголовніше в курсах – не конкретні знання і навички, які ти отримуєш під час занять, а розуміння куди рухатися далі. До того ж, у порівнянні з іншими роботами, можна зрозуміти, що ти, можливо, робиш щось неправильно або що твої проблеми зовсім не унікальні.


    Робота Євгена на сторінках відомої книги Typism

    5. 20 серпня в школі «Арт і Я» в тебе перший майстер-клас з готики. Як ти прийшов до викладання та майстер-класів, що тебе до цього підштовхнуло?

    Напевно, це якийсь природний процес, хоча я і довго не наважувався. 
    Зараз дуже багато людей, які самі нічого не вміючи намагаються вчити інших. Це погано, від цього страждають як школи, так і учні. Тому я дуже довго відмовлявся, коли пропонували, так як вважав, що ще не готовий. Але з цього року вже потроху почав проводити заняття і зрозумів, що пора.

    Людей часто лякає обсяг інформації і складність пошуку відправної точки, коли незрозуміло, з якого боку підійти до проблеми. Але ж каліграфія це не тільки практика, це ще й пошук джерел, історичних документів, порівняння текстів різних епох та інших каліграфів. У це потрібно занурюватися кожен день в спробах знайти щось нове. Ось цей вічний пошук і рухає мене вперед – завжди буде щось, чого ти ще не знаєш. Я б хотів поділитися цим з іншими, не тільки знаннями, а й просто любов'ю до букв.

    6. Чому саме готика? Чим вона тебе приваблює?

    Як не дивно, але готика дуже пластична і сучасна. Багато рукописних шрифтів втратили свою актуальність або не витримують сучасних вимог типографіки і візуального оформлення, але фрактур використовували більше 500 років і можна сказати, що цей стиль письма еволюціонував.

    Сьогодні це, напевно, найпопулярніший шрифт для плоского пера, і причин тому відразу кілька: по-перше, він дуже простий в освоєнні щодо деяких інших шрифтів; по-друге, сам фрактур вельми вільний за формою, в ньому немає традиційної строгості і замкнутості, тому його можна підлаштовувати під себе у багатьох аспектах. Ну і звичайно ж, він просто дуже круто виглядає :)




    7. Готика – доволі специфічний стиль письма. Як цю класику може використати сучасний каліграф чи дизайнер?

    Все впирається виключно в фантазію дизайнера і сміливість клієнта. Одним з найбільш частих запитів у мене є татуювання. Є відомі каліграфи (наприклад, Theosone), які займаються виключно цим. Але взагалі, це все стереотипи. Використовувати готику можна в будь-якому місці, де є букви або зображення: принти на футболки, логотипи, розпис людей, стін і машин, плакати, брендинг.

    Якщо ж говорити про загальну користь, то будь-якому дизайнерові корисна каліграфія. Вона розвиває відчуття балансу і світлості тексту, розуміння композиції і будови графем, а все це – основи типографіки, яку ми використовуємо щодня. Письмо пером дає можливість зрозуміти, чому наші сьогоднішні літери виглядають саме так, а не інакше. Ну а для тих з нас, хто малює руками, каліграфія дає твердість лінії і вчить правильно тримати інструмент.

    8. Роботами яких каліграфів, що створюють готику, ти надихаєшся?

    З класиків не можна не згадати Германа Цапфа і Рудольфа Коха – великих каліграфів і друкарів минулого століття. Акаунтів в Інстаграм у них, на жаль, немає.

    З наших сучасників: Джон Стівенс (Instagram), Деніс Браун (Instagram), Кевін Вільямс (Instagram),  Джек Рейніс (Instagram), Frak (Instagram) і, звичайно ж, Theos (Instagram




    9. Декілька порад для тих, хто серйозно вирішив опанувати готику.

    Спробувати! Дістати перо або навіть ручку (зараз є спеціальні ручки для каліграфії, якщо не маєте можливості писати пером та чорнилом) і спробувати писати будь що. А ще краще – знайдіть в інтернеті книги (або справжні стародавні манускрипти, вони усі безкоштовні) і повторюйте, пишіть, намагайтеся до тих пір, поки не почне виходити.

    Відчуйте інструмент, як він лежить в руці і чи подобається вам їм писати. Якщо так, то можу привітати, це вже великий і важливий крок!

    Згодом, раджу знайти когось, хто міг би вас направляти. Каліграфія – серйозне заняття, і займаючись неправильно можна нанести більше шкоди, ніж отримати користі.

    Якщо неправильно тримати ручку або сидіти, може з’явитися біль в руках, якщо неправильно завчити форми, то потім текст наполегливо буде виходити кривим і доведеться довго виправляти свої помилки.

    Але перш за все треба розуміти, що навчання займає не день і не два, це праця, яка окупається в залежності від того, наскільки ви стараєтеся і вкладаєте себе. Головне – ваша цілеспрямованість і наполегливість, а як робити правильно – я вам з радістю покажу, приходьте :)




    10. Чи бачиш ти своє майбутнє в каліграфії і, якщо так, то які у тебе плани в розвитку?

    Звичайно! Не знаю де саме, але мені тут подобається – у нас чудове ком'юніті, всі один одного поважають і люблять. Мені здається, рукописний текст в будь-якому вигляді: принт на футболку, логотип або весільне запрошення, завжди будуть цінуватися.

    Люди давно вже не пишуть руками і нудьгують по всьому «справжньому». Через це у нас стало так багато всього «домашнього», зробленого своїми руками. Літери – не виняток, вони живі, справжні, і людям цього не вистачає в світі однакових нудних написів.

    Планів завжди мільйон – хочеться ділитися знаннями та обмінюватися досвідом, робити речі, за які буде не соромно; розвивати особисті навички і каліграфію в цілому. Якщо ми говоримо про «зараз», то я б хотів зробити свою лінію речей з принтами - футболки, чашки, якісь подарунки, листівки. Також у нас з творчими друзями є плани відкрити свою дизайн студію, і мені здається каліграфія та леттеринг були б непоганим і нестандартним доповненням цієї ідеї.




    Перше побачення з мистецтвом каліграфії. Майстер-клас з Веронікою Чебаник

    $
    0
    0

    Якщо наш базовий курс з української та європейської каліграфії– це серйозні та довготривалі стосунки з мистецтвом письма, то майстер-клас, що відбудеться 29 серпня – це можливо перше побачення, на якому є вірогідність закохатися назавжди!

    Для кого: для новачків, які раніше не займалися каліграфією (спеціальної підготовки чи художньої освіти не потрібно) та для тих, хто має навички, проте хоче спробувати різні каліграфічні інструменти та відкрити для себе нові стилі.

    Вероніка Чебаник – майстер та куратор базовго курсу, не лише познайомить вас з різноманіттям стилів та інструментів, вона продемонструє їх можливості та розкаже про практичне застосування каліграфії.

    Учасники спробують себе у цьому мистецтві, створюючи як класичну каліграфію за зразками, так і емоційну творчість на великих форматах. А також протестують найпопулярніші каліграфічні інструменти: від класичного плаского пера до авторського кола-пена.


    У програмі:
    • лекція Вероніки Чебаник у супроводі відео класичної та сучасної каліграфії;
    • практична демонстрація різних інструментів і можливостей їх використання в каліграфії;
    • творча робота кожного учасника за зразками і з використанням різних інструментів та каліграфія на великому форматі.
    Крім того, порція натхнення учасникам майстер-класу – гарантована. Адже, у вас буде можливість оглянути виставку каліграфічних робіт студентів та майстрів нашої студії!

    Час: 29 серпня, о 19:00 – 21:00
    Тривалість: 2 години

    Вартість: 250 грн.
    Кількість місць обмежена, участь за передоплатою.

    Реєструйтесяза формою нижче.
    Або за телефоном 098 607 12 67.

    Міні браш-пен: каліграфічна композиція на блокноті. Воркшоп Анни Єгорової

    $
    0
    0


    Браш-пен– один з найпопулярніших інструментів сучасного каліграфа. Це симбіоз пензля та авторучки, що заправляється чорнилом. Роботи, що виконані браш-пеном, оточують нас в принтах, логотипах і упаковках.
    Популярність браш-пену обумовлена і тим, що опануваши його, можна писати майже на будь-якій поверхності. 

    2 вересня на майстер-класі Анни Єгоровоїтак і будемо робити!
    Спочатку за прописами та прикладами виконаємо вправи, пропишемо великі та малі літери.
    Потім виберемо фразу, побажання чи вираз, складемо композицію, а в результаті — напишемо її на обкладинці блокноту.


    Писати будемоміні-брашем Pentel sign-pen – портативним японським маркером, який дає тонкі або нажимні лінії, імітуючи письмо гострим пером. Проте легкий для опанування новачкам і цікавий для тих, хто вже має досвід, але хоче розкрити нові можливості письма браш-пеном!

    Роботи Анни Єгорової, виконані sign-пеном
    Для кого:для новачків, які раніше не займалися каліграфією, та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати браш-пен.

    Час: 2 вересня, субота, 12:00 – 16:30 (з перервою на чай/каву)

    Місце: школа каліграфії «Арт і Я» , вул. Хрещатик 32б, пов. 2, оф.8.

    Вартість: 540 грн. (участь 450 грн. + браш-пен Pentel Sign Pen 90 грн.)
    У вартість входить два блокноти А5 для створення каліграфічної обкладинки.
    Для заняття ви отримаєте набір вправ, які зможете виконувати і надалі, після майстер-класу.

    Кількість місць обмежена.
    Участь за передплатою.

    Реєстрація: за телефоном 098 607 12 67, 098 635 48 46 або за формою:


    Скоропис в різних стилях. Поглиблений курс з Веронікою Чебаник

    $
    0
    0


    Український скоропис– один з найвиразніших стилів кириличної каліграфії.
    Розвинувшись на основі напівуставу 6 століть тому, зараз він переживає етап відродження: з'являється в роботах сучасних майстрів, на обкладинках книг, в логотипах та айдентиці. А також пишеться різними інструментами: пласким і гострим пером, кола-пеном, браш-пеном, пензлем та ін.

    Особливу прихильність скоропис завоював завдяки варіативності форм літер, декоративних елементів та лігатур. 
    Пластика скоропису неначе порушує звичну для нас дволінійність письма, і дає можливість створювати надзвичайні композиції та слова-образи, які притаманні саме українській каліграфічній традиції.

    Цим прийомам та навичкам вас навчить Вероніка Чебаник на поглибленому курсі, що розпочнеться 25 вересня!

    За час занять Ви:
    • познайомитеся з історією скоропису та його стилями;
    • розглянете варіативність літеру скоропису; 
    • виконуючи вправи навчитеся писати літери пласким і гострим пером, кола-пеном, браш-пеном, пензлем;
    • будете працювати з лігатурами і виробите унікальну стилістику письма;
    • відпрацюєте ритм та динаміку літер в словах;
    • навчитеся працювати з історичними джерелами і сформуєте алфавіт, на базі якого створите творчу роботу. 


    Фрагменти скоропису в роботах викладачів та студентів

    Для кого: для тих, хто володіє базовими навичками каліграфії.

    Викладає: Вероніка Чебаник–– куратор базового курсуз європейської та української каліграфії від зародження школи каліграфії "Арт і Я"у 2011 році, також автор та викладач програм з поглибленого вивчення різних стилей каліграфії: скоропису, коперплейту, американського курсиву та спенсеріану. Учасник виставок з мистецтва каліграфії, автор видання прописів «Italic calligraphy: latin & cyrillic» та комплекту «Каліграфія браш-пеном в різних стилях».

    Старт: 25 вересня
    Графік: щопонеділка з 19:00 до 21:00
    Тривалість: 14 занять / 14 тижнів / 3,5 місяці

    Вартість: при повній оплаті до 15 вересня – 4150 грн. (економія 500 грн.)
    З 16 вересня – 4650 грн.
    Для студентів та випускників школи «Арт і Я» – знижка 5%.

    Кількість місць обмежена. Передплата обов'язкова.

    Реєстрація за формою нижче.
    Або за телефоном 098 607 12 67 або 098 635 48 46 (Алла).


    Курси каліграфії: браш-пен в різних стилях з Веронікою Чебаник

    $
    0
    0

    Браш-пен – один з найпопулярніших інструментів сучасного каліграфа. Це симбіоз пензля та авторучки, що заправляється чорнилом.
    Роботи, виконані браш-пеном, оточують нас в принтах, логотипах і упаковках. А написи чудово гармонують з ілюстраціями, колажами та графікою.

    Проте, в нашій студії ми вважаємо, що браш-пен – це більше ніж інструмент. Це безмежний океан чорнила, гори паперу та нове захоплення! 
    Якщо ви готові пройти шлях від знайомства з інструментом до письма в різних стилях і створення каліграфічних композицій, цей курс – для вас.

    Спеціально для занять на курсі студія «Арт і Я» разом з Веронікою Чебаникадаптували класичні стилі каліграфії для браш-пену та розробили набір прописів, які допоможуть студентам в опануванні інструментом.

    Для кого: для новачків, які раніше не займалися каліграфією, та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати браш-пен в різних стилях.

    Стилі каліграфії, які вивчаються на курсі:


    • Круглий курсив. Курсив у XVII ст. писали закругленим пташиним пером. Таким чином, на відміну від класичного італійського курсиву XVI ст., літери набули більш округлої форми. Їх часто оздоблювали складними декоративними елементами та лігатурами. Форма курсивних літер для браш-пену – спрощена і складається з базових елементів, які дають можливість зрозуміти принцип письма браш-пеном.

        Браш-пен у стилі круглого курсиву від випускників курсу

        • Коперплейт (copperplate) – класичний англійський курсив з характерним нажимом, який писали гострим пером. Був розповсюджений в XVIІІ ст., і став популярний в сучасній каліграфії. Завдяки пластиці браш-пен –– пластичний інструмент і нагадує письмо гострим пером. Це дає можливість виписувати форми літер коперплейту брешем.
        • Також за час навчання опануєте стиль modern calligraphy. Його активно використовують в каліграфії брашпеном. Пластика інструменту створює динамічний ритм письма, що беруть за основу для летерингу та логотипів.

            Браш-пен у стилі copperplate та modern calligraphy від випускників курсу

            • Скоропис– пластичний різновид кириличного історичного почерку, який розвинувся на основі напівуставу, на початку XV ст. Характерними рисами скоропису була вільна літера, яку оздоблювали виносними елементами та декоративними розчерками. Пластика візерунку досягалася завдяки гнучкості пташиного пера. Браш-пен –– сучасний інструмент каліграфа, що подібний за властивостями до такого пера. Він може бути використаний для прописування скоропису.

                Браш-пен у стилі скоропису від випускників курсу

                Старт: 30 вересня.
                Графік занять:щосуботи о 13:15-15:15 
                Тривалість: 14 занять / 14 тижнів / 3 місяці

                Вартість курсу:при повній оплаті до 20 вересня– 4100 грн. (економія 500 грн.) 
                з 21 вересня – 4600 грн. 
                Для студентів та випускників школи «Арт і Я» – знижка 5%. 

                Інтсрументи та матеріали:для навчання буде потрібний набір прописів (600 грн), а також браш-пен, що заправляється (130-210 грн). Все це можна придбати в магазині нашої студії.

                Кількість місць обмежена. Участь за передоплатою. 

                Реєстрація за формою нижче.
                Або за телефоном 098 607 12 67 або 098 635 48 46 (Алла).

                Лекція сестер Лопухіних «Кирилиця в дизайні міського середовища»

                $
                0
                0

                Одна з невід'ємних складових дизайну міського середовища – вивіски. Саме в них викарбовується історія поколінь, відображається культурна спадщина, що не підвладна часу.

                Що цікавого та корисного може знайти шрифтовий дизайнер, коли одного дня, гуляючи Києвом, зверне свою увагу на пам'ятні таблички та вивіски?
                Можливо, справжній скарб!

                14 вересня на лекції сестер Лопухіних ми дізнаємося про історію фасадних табличок. "Подорожуючи"містом, переглянемо та проаналізуємо найкращі і найгірші зразки летерингу та кирилиці, що зустрічаються на табличках державних установ й навіть стінах шиномонтажу.

                А також поговоримо про те, як сьогодні дизайнер може впливати на красу міського середовища через авторський летеринг.

                Лектори:Віка та Віта Лопухіни– графічні дизайнери, ілюстратори, каліграфи, викладачі. З 2014 року розвивають свій проект VikaVita / The calligraphy sisters. Працювали дизайнерами в Visualizers, Babich design, викладали в КДІДПМіД ім. М. Бойчука, в студії «Арт і Я» ведуть курси з поглибленого вивчення кирилиці.

                Час: 14 вересня, четвер, 19:00 – 20:30
                Місце: школа каліграфії «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, пов. 2, оф.8.

                Вартість: 150 грн.
                Для учасників курсу з Вікторією Лопухіною "Кирилиця в дизайні" участь –безкоштовна!

                Кількість місць обмежена.

                Реєстрація:
                за телефоном 098 607 12 67, 098 635 48 46 або за формою:

                Арт і Я з програмою заходів на TYPE KYIV: Першій міжнародній шрифтовій конференції в Україні

                $
                0
                0

                Каліграфія та шрифт – нерозривно пов'язані: класичні рукописні стилі стали набірними шрифтами, а розвиток типографіки вплинув на сучасне мистецтво письма. І цей зв'язок має вікову історію, насичену відкриттями та досягненнями.

                Зараз же, з розвитком технологій, ми можемо зробити свій внесок в цю історію!
                30 вересня та 1 жовтня запрошуємо вас на TYPE KYIV: Першу міжнародну шрифтову конференцію в Україні. 

                Дизайнери шрифтів, каліграфи, текстові та графічні дизайнери, дизайнери книг, а також фахівці ручної і цифрового друку поділяться досвідом роботи в сфері дизайну, візуальної комунікації, шрифтової і книжкової культури. 

                TYPE KYIV – дискусійний майданчик для людей, закоханих в шрифт, дизайн і типографіку! А протягом двох днів на п'яти великих екранах будуть показані класичні роботи по шрифтового дизайну, а також кращі шрифтові новинки, реалізовані провідними агентствами, студіями і окремими фахівцями.

                Спікери першого дня: Яцек Утко, Олексій Чекаль, Кирило Ткачов, Костянтин Зеров, Андрій Константинов, Євген Садко.

                У другий день конференції з лекціями, доповідями, презентаціями проектів виступатимуть: Віка та Віта Лопухіни, Маріан Мищак, Вікторія Грабовська, Наталія Синепупова, Євген Мельничук, Максим Золоедов, Аліна Потемський і інші.

                Крім того, організатори School of visual communication і школа «Арт і Я» підготували насичену практичну частину. Вона пройде в рамках паралельної програми і дозволить попрацювати з більшістю спікерів конференції на їх майстер-класах та воркшопах.

                Організатори конференції:
                School of visual communication (SVC), POLISH DESIGN WEEK 2017.

                Програма заходів від школи «Арт і Я»:


                29 вересня 2017

                19:00-21:00Воркшоп з Веронікою Чебаник«Каліграфуємо сучасними інструментами: кола-пеном, браш-пеном, маркерами»

                Місце проведення:школа каліграфії «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, пов. 2, оф. 8.



                30 вересня 2017

                17:00-17:40 Лекція Тараса Макара «Великі літери на великих стінах: все, що ви хотіли знати про каліграфічні мурали, але не наважувалися запитати»

                Місце проведення: UNIT.City, Киев, ул. Дорогожицка, 1



                1 жовтня 2017

                12:10-12:50
                Лекція Вероніки Чебаник«Система освоєння каліграфічного інструменту на прикладі браш-пена»

                Місце проведення: UNIT.City, Киев, ул. Дорогожицка, 1


                15:20-16:00 Лекція Алли Калініченкота Марини Буніч«Ремесло vs Мистецтво. Що розвиває сферу шрифту і каліграфії в Україні»

                Місце проведення: UNIT.City, Киев, ул. Дорогожицка, 1



                2 жовтня 2017 

                19:00-21:00Воркшоп Тараса Макара«Векторизація літер або чому Shift найкращий друг леттерінгу»

                Місце проведення: школа каліграфії «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, пов. 2, оф.8.

                Повна програма заходів


                Час проведення конференції30 вересня 9:00 – 19:05, 1 жовтня 9:00 – 19:15
                З 29 вересня – 8 жовтня проходитиме паралельна програма майстер-класів в SVC, Арт і Я та My Print Hub.

                Місце проведення конференції: UNIT.City, Киев, ул. Дорогожицкая, 1

                Вартість конференції: один день – 1500 грн., два дні – 2700 грн.
                Для студентів школи «Арт і Я» – знижка 10%


                Майстер-клас Тараса Макара «Векторизуй літери правильно!»

                $
                0
                0

                Тарас Макар:за 4 роки в університеті мені ніхто так і не сказав, шчо для переведення букв у вектор є якась система. Швидше за все, (якшчо ви тільки не закінчували курс з летерингу хорошого викладача) вам цього теж ніхто не казав.

                Але така система існує, вона полегшує та прискорює вашу роботу в мільйон разів, а букви стають пропорційними та гарними!

                14 жовтня за 3 години майстер-класу я покажу основні принципи цієї системи, ми виконаємо вправи та переведемо в вектор декілька літер для закріплення інформації.
                Можете брати свої каліграфічні написи – будемо практикуватись разом!

                Для кого:для каліграфів та дизайнерів, які хочуть навчитися правильно векторизувати літери.
                Майстер-клас підходить і для тих, хто раніше не працював в графічних редакторах.

                Викладає:
                Тарас Макар – каліграф, відомий своїми унікальними абетками та надзвичайними формами літер. Тараса можна вважати одним з найяскравіших представників абстрактної каліграфії в Україні.
                Займається каліграфією майже 4 роки і відомий як автор муралів в різних містах України та за її межами (Києві, Львові, Дніпрі, Берліні). Учасник виставок «Українські літери», «Жива каліграфія» та ін. Викладає в «Арт і Я» курси з практичного застосування каліграфії, готики та летерингу.

                Портфоліо Тараса:

                behance.net/mr_sheep
                instagram.com/tarasmakar/

                Векторизовані написи Тараса Макара

                Час: 14 жовтня, 17:00 – 20:00
                Вартість: 450 грн.
                Для майстер-класу необхідний ноутбук зі встановленим Adobe Illustrator.

                Кількість місць обмежена. Участь за передоплатою!

                Реєструйтеся за формою нижче.
                Або за телефоном 098 607 12 67, Марія.

                Витончена каліграфія з Веронікою Чебаник. Модуль 1: American Cursive

                $
                0
                0

                Курс присвячений одному з основних каліграфічних інструментів – тонкому (гострому) перу.
                Протягом навчання ви опануєте класичні стилі: письмо без нажиму (American Cursive) й елегантне письмо з нажимом (Copperplate та Spencerian). Навчитесь використовувати декоративні розчерки та елементи.

                Курс може бути для вас альтернативою базовому, де ми вивчаємо різні інструменти та стилі письма, і до гострого пера підходимо лише у другій половині навчання.

                Для кого:
                для новачків, які раніше не займались каліграфією, і для досвідчених, хто бажає вивчити або підтягнути певний стиль письма.



                Курс складається з 3х модулів,які можна пройти послідовно всі, або обрати один-два.


                Модуль 1. American Cursive


                Старт: 3 листопада
                Графік: щоп’ятниці о 10:00-12:00 / 7 занять

                Американський курсив (інша назва бізнес-письмо) – базовий стиль, з якого починається каліграфія гострим пером. Пишеться гелевою ручкою, лайнером або ручкою з пером. Завдяки своїй універсальності, може використовуватися у повсякденному житті.

                Цей модуль – перший крок до мистецтва витонченого письма.


                Модуль 2. Spencerian


                Старт: 19 січня
                Графік: щоп’ятниці о 10:00-12:00 / 8 занять

                Каліграфія Спенсера – вид декоративного письма, що пишеться гострим пером з нажимом лише в деяких лініях, з тоненькими літерами та вишуканими розчерками.

                Модуль 3: Copperplate та Modern Calligraphy 


                Старт: 16 березня
                Графік: щоп’ятниці о 10:00-12:00 / 8 занять

                Англійський курсив (нажимне письмо) – пишеться гострим пером з нажимом майже у кожній вертикалі струнких літер і прикрашається декоративними розчерками та флорішами.


                На кожному модулі вивчаються латинська та кирилична абетки відповідного шрифту.


                Викладає:Вероніка Чебаник–– куратор базового курсуз європейської та української каліграфії від зародження школи каліграфії "Арт і Я"у 2011 році, також автор та викладач програм з поглибленого вивчення різних стилей каліграфії: скоропису, копперплейту, американського курсиву та спенсеріану. Учасник виставок з мистецтва каліграфії, автор видання прописів «Italic calligraphy: latin & cyrillic» та комплекту «Каліграфія браш-пеном в різних стилях».

                Вартість повного курсу (3 модулі): до 30 жовтня– 6900 грн. (економія 600 грн.) з повною передоплатою, після 30 жовтня – 7500 грн.

                Або модулі окремо:

                Американський курсив – 2450 грн.
                Спенсеріан – 2800 грн.
                Коперплейт – 2800 грн.

                Знижка 10% студентам та випускникам школи.

                Кількість місць обмежена!
                Реєструйтеся за формою або за телефонами 098 607 12 67 (Марія) або 098 635 48 46 (Алла).

                Інтенсив з Веронікою Чебаник «Copperplate та Modern Calligraphy»

                $
                0
                0

                3 листопадастартує курс, який підвищить ваш рівень володіння гострим пером. Він орієнтований на поглиблене вивчення класичного англійського курсиву Copperplate та варіацій в стилі Modern Calligraphy.

                За час занять ви опануєте головні принципи письма гострим пером – ритм та стрункість ліній. Ви дізнаєтесь як створювати виразні та гармонійні текстові композиції з використанням декоративних елементів та розчерків.

                А знання класичної каліграфії допоможуть перейти від традиційних технік до невимушеного модерну та пошуку власного стилю.

                Для кого: для тих, хто пройшов наш базовий курс, або вже володіє основними навичками письма гострим пером.

                Якщо ви новачок, рекомендуємо почати з курсу витонченої каліграфії, модуль 1, американський курсив.

                Викладає: Вероніка Чебаник–– куратор базового курсуз європейської та української каліграфії від зародження школи каліграфії "Арт і Я"у 2011 році, також автор та викладач програм з поглибленого вивчення різних стилей каліграфії: скоропису, копперплейту, американського курсиву та спенсеріану. Учасник виставок з мистецтва каліграфії, автор видання прописів «Italic calligraphy: latin & cyrillic» та комплекту «Каліграфія браш-пеном в різних стилях».

                Старт: 3 листопада.
                Графік: щоп’ятниці о 19:00-21:00 / 8 занять

                Вартість: 2800 грн.
                Знижка 10% студентам та випускникам школи

                Кількість місць обмежена!
                Реєструйтесяза формою або за телефонами 098 607 12 67 (Марія) або 098 635 48 46 (Алла).


                «Летеринг». Курс з Тарасом Макаром

                $
                0
                0

                Тарас Макар:курс розпочинається 30 жовтня і складається з двох частин.
                Спочатку будемо писати широким пером. Початківці – вчитимуться на базових вправах, а більш досвідчені вдосконалять свої навички і опанують новий шрифт.

                У другій частині почнеться найцікавіше: малювання літер на основі вивченого алфавіту, на основі набірного шрифту і взагалі без основи.
                Будемо перебивати літери через кальку, переводити їх у вектор, шукати в навколишньому середовишчі, а також плакати з літер.

                Коротко кажучи, буде багато букв і роботи з ними. Менше втикання в монітор і більше експериментів та різноманітних задач на один урок.
                Так, ви подружитесь з буквами і вже через два місяці почуватиметесь в роботі з ними вільно.


                Для кого:
                • для тих, хто раніше не займався каліграфією та летерингом;
                • графічним і веб дизайнерам, які прагнуть опанувати нові навички своєї професії;
                • каліграфам, які бажають створювати летеринг.

                Курс передбачає практичне застосування каліграфії в дизайні, постановці та вирішенні задач. Студенти будуть працювати з реальними брифами та завданнями.

                Викладає: Тарас Макар – каліграф, відомий своїми унікальними абетками та надзвичайними формами літер. Тараса можна вважати одним з найяскравіших представників абстрактної каліграфії в Україні.
                Займається каліграфією майже 4 роки і відомий як автор муралів в різних містах України та за її межами (Києві, Львові, Дніпрі, Берліні). Учасник виставок “Українські літери”, “Жива каліграфія” та ін. Викладає в "Арт і Я"курси з практичного застосування каліграфії, готики та летерингу.

                Портфоліо Тараса:

                behance.net
                instagram.com

                Група I:
                щопонеділка 19:00 та щосереди 19:00.
                Старт: 30 жовтня

                Група II:щовівторка 10:00 та щочетверга 10:00.
                Старт: 31 жовтня

                Тривалість курсу: 16 занять / 8 тижнів
                Для виконання практичних завдань вам необхідно мати власний ноутбук з Adobe Illustrator та Photoshop.

                Вартість: 4800 грн. з повною передоплатою (економія 400 грн.)
                або 2600 грн/місяць.
                Знижка 10% студентам та випускникам школи.

                Реєструйтеся за формою або за телефонами 098 607 12 67 (Марія) або 098 635 48 46 (Алла).

                Шрифт Толкіна або у пошуках ідеальної літери. Воркшоп з Веронікою Чебаник

                $
                0
                0

                «Все, що ти можеш уявити – реально» – мабуть, саме так думав і Дж. Р. Р. Толкін, створюючи неймовірних героїв своїх книг.

                Ельфи, хоббіти, гноми, чаклуни та дракони – автор створив цілий світ з країнами, столицями, звичаями, мовою та писемністю. І зробив це так майстерно, що здається що Середзем'я існує! Перевіримо?

                12 листопада разом з Веронікою Чебаник ми вирушимо у магічний світ у пошуках каліграфічних скарбів!
                Ми розшифруємо фразу, написану на перстні влади, будемо хоробро боротися з власними драконами. А здолавши їх, опануємо пласке перо та вивчимо абетку каролінзького курсиву, який став основою шрифту Толкіна!

                Ми відвідаємо столиці ельфів, гномів та навіть Мордор. І по завершенню створимо власну мапу Середзем'я, яка стане чудовою згадкою про наші мандри в пошуках ідеальної літери.

                В програмі воркшопу:

                • робота з інструментом: базові вправи для плаского пера;
                • написання малих і великих літер: інтервали, лігатури в словах, форми виносних елементів;
                • написання слів: ритм та динаміка в словах;
                • застосування каролінзького мінускулу в сучасній каліграфії

                Результати попереднього майстер-класу

                Для кого: для новачків, які раніше не займались каліграфією та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати новий стиль письма.

                Цей майстер-клас – чудова можливість спробувати себе в каліграфії.

                Результат майстер-класу:
                 ви навчитеся працювати з базовим інструментом каліграфії - пласким пером, вивчите абетку каролінзького мінускулу і дізнаєтесь як різновид середньовічного письма можна використовувати в сучасних інтерпретаціях.

                Час: 12 листопада, неділя, 11:00-17:00 з перервою на обід.

                Вартість:
                 800 грн.
                Кількість місць обмежена! Для студентів та випускників школи діє знижка 10%

                Інструменти: Pilot Parallel Pen 2,4 мм або тримач + пласке перо 2,5 мм. Ви можете взяти свої або скористатися студійними. Також можна придбати інструменти в нашому інтернет-магазині.

                Місце:
                 Студія «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, вхід до будинку з вул. Прорізна через арку, код 46, 2 пов, оф 8.

                Реєструйтеся за формою нижче.
                Або за телефоном (098) 607 12 67 або (098) 635 48 46.

                Viewing all 270 articles
                Browse latest View live