Quantcast
Channel: Студія каліграфії "Арт і Я"
Viewing all 270 articles
Browse latest View live

Студенты: "Для меня каллиграфия – личный океан и я очень рада, что нырнула в него"– Ксения Заец

$
0
0
Ксения Заец - выпускница базового курсашколы "Арт и Я". Начала свой путь в каллиграфии в 2015 году и с этого времени посвещает двум любимым занятиям - каллиграфии и путешествиям всё своё время.

Я влюблена в буковки и в путешествия. Мне кажется, эти два слова лучше всего меня описывают. Я не представляю свою жизнь без дороги и без красивых букв! Это заставляет меня чувствовать себя живой.

Ксения Заец - выпуснкница базового курса украинской и европейской каллиграфии

Путешествия и буквы, на самом деле, очень переплетены - чем больше новых мест ты видишь, тем больше букв замечаешь, анализируешь, запоминаешь. Каждый новый город и новая страна - это еще и охота за красивыми вывесками, надписями, меловыми досками в кафе, за книгами и витринами.

Ксения прекрасно совещает два своих самых любимых занятия - каллиграфию и путешествия

На данный момент каллиграфия для меня - основной вид деятельности и занимает большую часть моего времени. Я вообще не помню, как я раньше без этого жила:) А нет, помню - мне постоянно чего-то не хватало. Меня давно интересовали буквы, но я совсем не знала с чего начать, не знала как к ним подступиться. По профессии я пиарщик, но немного поработав в этой сфере, поняла, что это не моё. Потом меня увлекла фотография, и я до сих пор благодарна тем годам, которые я провела с камерой. Это сейчас здорово помогает мне в работе - я знаю как красиво сфотографировать и процесс, и готовый результат. Мне кажется, всё, чем я занималась раньше, так или иначе вело меня к буквам, но я об этом не догадывалась даже и продолжала искать "своё".

Первый урок каллиграфии на базовом курсе в студии "Арт і Я"
И вот, в феврале 2015 года, на первом же занятии Базового курса Вероники Чебаник, я поняла, что влюбилась. В студию, в Учителя, в её руки, красиво танцующие с пером, во все эти книги на полках, в запах чернил, в шуршащую бумагу и в это состояние, когда абсолютно теряешь ощущение времени. Это была какая-то магия! Первый раз проводишь пером по бумаге - криво, второй раз - криво, а третий - уже лучше, уже ровнее. Тогда мне казалось, что еще месяц-два практики и я стану настоящим каллиграфом, что ж тут сложного:) Но, к счастью, потом я поняла какой это всё глубокий океан и сколько нужно приложить усилий, чтобы хоть что-то уметь. И сейчас я, конечно, смеюсь со своих первых работ, но тогда я невероятно ими гордилась! Я целыми днями тренировалась на стихах Сергея Жадана, выписывая его красивые слова пером.

После окончания курса в "Арт i Я", я дальше углубилась в учёбу, начала много читать о истории каллиграфии, потом прошла курс по браш-пену у Жени Спижевого. Я много делилась своими успехами в социальных сетях и друзья у меня начали спрашивать о коммерческих заказах. Это было очень волнительно и долгое время я отказывала, ссылаясь на отсутствие большого опыта. А потом поняла, что лучший опыт - это реальные заказы. Я очень благодарна своим друзьям, которые в самом начале верили в меня и заказывали логотипы для своих проектов именно у меня. Такая поддержка - лучший стимул работать еще лучше.


Результаты практики на стихах Сергея Жадана, первый год учебы.

Я все еще считаю себя учеником в каллиграфии, я только в самом-самом начале этого пути и, если честно, меня очень вдохновляет размер океана, в который я нырнула! Еще столько прекрасного мне предстоит узнать, еще столькому нужно научиться. Иногда, конечно, мне не хватает усидчивости, хочется быстрого результата, хочется уметь всё и сразу, но каллиграфия воспитывает. Она учит осознанности, спокойствию, вдумчивости, организованности. Она учит анализировать ошибки, учит получать удовольствие не только от результата, но и от самого процесса. Это ведь такой кайф - едва-едва дотрагиваться кончиком пера до бумаги, плавно вести линию, передавая в ней свой характер. Буквы - это ведь не только свод правил (но и он тоже, да!), это прежде всего ты сам. Это твой завуалированный автопортрет. Это способ показать что ты чувствуешь, способ продемонстрировать миру свою любовь к нему.

В планах у меня ещё больше учиться, еще больше практиковаться и читать. Частые путешествия немного сбивают ритм. Бывает, я пару дней не беру инструмент в руки, это, конечно, сразу шаг назад. Рука забывает, в каллиграфии ведь важна ежедневная практика. У меня пока не получается наладить режим тренировок, но я работаю над этим.

Меловой леттеринг для "Squat 17b yard cafe"

Сейчас меня очень увлек меловой леттеринг, летом я впервые расписала доску с меню своими друзьям из "Squat 17b yard cafe"и мне очень понравился сам процесс. Очень хотелось бы развиваться и в этом направлении тоже. Сейчас прохожу онлайн обучение леттерингу у девушки из Португалии, она настоящий мастер своего дела!

А вообще у меня есть большая каллиграфическая мечта - я хочу оформить своими буквами обложку журнала "Time out Lisbon". Эта мечта сразу о многом - и о буквах, и о путешествиях, и о вере в себя. Надеюсь, когда-то у меня это получится. Ну а пока - нужно дальше учиться и практиковаться.

Работы, выполнены Ксенией. Леттеринг на основе каллиграфии 

Своим самым большим успехом я считаю то, что люди, которых я люблю, доверяют мне создание логотипов для их бизнеса, доверяют мне оформление каллиграфией своих свадеб. Это дает мне ощущение того, что я на своём месте. А еще я наконец-то могу совмещать мои фотографии с путешествий со своими надписями и делать красивые открытки из разных городов. Это стало моей небольшой традицией, у моих друзей дома уже собираются маленькие коллекции моих travel фотографий.


Для меня каллиграфия, это не просто род занятий, для меня это мой личный океан и я очень рада, что 2 года назад я нырнула именно в него. Здесь столько красоты вокруг, тут такие цвета возможны, такие волны. Здесь и шторм бывает, и штиль. И берегов, бывает, не видно. Ты просто теряешь их из виду, теряешь ощущение времени. Есть только ты, твои буквы и невероятная глубина вокруг. И нужно просто плыть вперёд, наслаждаться процессом и не останавливаться!

Скоропис в різних стилях з Веронікою Чебаник

$
0
0



  
Фрагменти колажу від студентів курсу "Скоропис в різних стилях", 2016 р.

Викладає: Вероніка Чебаник.

В програмі:
Традиційний скоропис та сучасні стилізації різними інструментами – пласким і гострим пером, кола-пеном, браш-пеном, пензлем та ін.

Цей курс унікальний в тому, що іншого такого з техніки скоропису не існує. Вероніка Чебаник проведе вас по різновидам історичного розвитку скоропису та покаже як вправно писати український шрифт сучасними інструментами, як використовувати його в художніх роботах.

Курс для всіх, хто володіє базовими навичками каліграфії.

Заняття щовівторказ 19:00 до 21:00. Початок 14 березня.
Тривалість курсу 14 тижнів / 14 занять



Вартість:
1400 грн/місяць, 3 місяці
або 3800 грн – при повній оплаті (економія 400 грн!)
Також знижка 5% для студентів та випускників школи.

Кількість місць обмежена. Передплата обов'язкова.
Реєструйтеся за формою нижче або за телефонами 098 607 12 67 (Анастасія) або 098 635 48 46 (Алла). 
А ми вам надамо інформацію про умови участі та оплати.



Студенти: Даша Стьопічева про каліграфію в професії дизайнера, навчання та вдосконалення

$
0
0
Даша Стьопічева (Davert Tanz) - графічний дизайнер та ілюстратор. Своє знайомство з каліграфією розпочала у 2015 році і до сьогоднішнього дня активно вдосконалює свої навички. З того часу вона отримує замовлення, пов'язані з літерами та калігрфією. В портфоліо Дар'ї - логотипи, візитівки, листівки, а також - оформлення обкладинок книг. Тому, коли в наступний раз візьмете книгу з каліграфічним написом на обкладинці, знайте, що ця обкладинка може бути створена нашою студенткою!

В процесі роботи
Розкажи про себе. Чим ти займаєшся, де працюєш?

Я фрілансер, займаюсь графічним дизайном та ілюстрацією. А тепер ще й каліграфією. Закінчила факультет дизайну “Національного Авіаційного Університету”.


З чого почалася твоя любов до каліграфії, як і чому вирішила, що хочеш займатися каліграфією?

Все почалося з того, що мені на День народження подарували набір ручок Pilot Parallel Pen і я почала ними щось писати. Згодом, захотілось розібратись, навчитись. Тоді я вже була знайома з творчістю сестер Віки та Віти Лопухіних. Я написала їм у Facebook, що хочу вчитись каліграфії, а вони порадили школу “Арт і Я”. I майже три роки тому я почала вчитись на базовому курсі. Зараз, я декілька разів на рік відвідую один із спеціалізованих курсів і щоразу отримую новий досвід та враження.



Як ти вважаєш, навіщо потрібно вчитися писати руками в наш час, коли будь-який напис можна набрати шрифтом і надрукувати?

Мені, як дизайнеру, каліграфія потрібна перш за все для того, щоб використовувати її у своїй роботі. Якщо стоїть завдання цікаво оформити текст, то “живий” напис виглядає неповторно та цінується більше, ніж текст, який набрали каліграфічним шрифтом. 

Вміння малювати літери (летеринг) також може стати у пригоді при створенні логотипів. А листівка, написана від руки викликає більше теплих емоцій, ніж надрукована. 

Тобто, все залежіть від того, де це можна застосувати, тоді питання “навіщо вчитись” зникає. Ще я знаю людей, які, наприклад, до дизайну не мають відношення, але мають бажання гарно писати і застосовувати це вміння у своєму повсякденному житті. 

Це чудово тому, що каліграфія і тут дає можливості: американський курсив (діловий стиль письма, розроблений Платтом Роджерсом Спенсером у 19-му ст.) можна писати звичайною ручкою і він, на мій погляд, дуже близький до сучасного життя, завдяки своїй зовнішній простоті. До того ж багатьом він нагадує прописи, які всі ми писали у дитинстві в перших класах школи. Опанувавши його, можна писати і швидко, і красиво. 


Роботи, створені на замовлення

Як змінилася твоя професія після проходження базового курсу в студії "Арт і Я"?

Базовий курсдуже насичений, він дав мені загальне уявлення про види письма. Але після його закінчення питань у мене стало ще більше, ніж на початку навчання :). Я зрозуміла, що треба продовжувати навчання на поглиблених курсах і вивчати кожну тему окремо. І я постійно займаюсь цим вдома. 

Щодо професії, то у мене поступово з’явилося більше роботи, пов’язаної з буквами. А блокноти, брашпени, пера та ручки стали постійними інструментами. Я дуже радію, що в мене є нові колеги та вчителі, є з ким порадитись і обмінятись досвідом.


Роботи, створені на замовлення: корпоративні листівки для фірми Smarta
та оформлення для проекту “Слово Za Слово”

Розкажи про свої успіхи та досягнення в каліграфії?

Серед моїх робіт: оформлення альбомів поетичного проекту “Слово Za Слово”, оформлення обкладинки книги оповідань “Горчица, плавленные сырки и арбузные корочки”, дизайн текстів фотоальбому The Love Book (для Helen Marlen), корпоративні листівки для фірми Smarta, логотип музичного гурту “Нечто совершенно иное”, створення вiзиток. 

Паралельно з роботою постійно практикуюсь у письмі, тому в мене також є багато невеликих особистих робіт. 


Роботи створені на замовлення: оформлення обкладинки книги оповідань
“Горчица, плавленные сырки и арбузные корочки” та альбому поетичного проекту “Слово Za Слово”

Чи бачиш ти своє майбутнє в каліграфії і, якщо так, то які у тебе плани в розвитку?

В моїх планах - далі вчитись та втілювати нові знання і навички у життя, брати участь у виставках, присвячених каліграфії. Я вже приймала участь у подібній, організованій “Арт і Я” у Мистецькому арсеналі. Хочу ще!

Порфтоліо Дар'ї: happynewbrush.tumblr.com

Листівка, створена на основі летерінгу



Курси каліграфії: Браш-пен в різних стилях

$
0
0


Початок курсу 23 березня. 
Графік занять: щочетверга о 19:00-21:00
Тривалість: 12 занять, 12 тижнів

В програмі декоративні вправи для браш-пену*, різноманітні форми круглих літер, абетки скоропису, варіації коперплейту, курсиву у виконанні браш-пеном.
Курс підходить для різного рівня підготовки: і для початківців, і для випускників базового курсу.
Ведуча: Вероніка Чебаник.

*Браш-пен - маркер або ручка, що заправляється чорнилом, з наконечником круглим пензлем, популярний інструмент сучасного каліграфа.





Дивіться фотозвіт літнього експрес-курсу 2016 р. 
А також фотозвіт зимового курсу 2016-2017 р. 

Вартість курсу 3800 грн.
1400 грн/місяць, 3 місяці
або 3800 грн – при повній оплаті (економія 400 грн!)
Також знижка 5% для студентів та випускників школи.

Для навчання буде потрібний браш-пен, що заправляється. Інструмент, за потреби, можна придбати в нашому магазинчику

Реєструйтеся за формою нижче або за телефоном (098) 607 12 67 (Анастасія Платунова, координатор)
Кількість учасників обмежена - 12-14 чол.



Курс летерингу з Тарасом Макаром

$
0
0


Тарас Макар:Один з поширених міфів про летеринг - “написати брашпеном слово, перевести його в вектор — готово!”.
На цьому курсі я покажу вам, шчо малювати букви можна і без браш-пену, і без каліграфії взагалі.

Основна ціль –– навчитись працювати з буквою незалежно від того, яким інструментом вона написана. І чи взагалі написана!
Будемо трансформувати літери, написані широким пером, змінювати вже готовий набірний шрифт, створювати летеринг без основи, розберемось як правильно будувати букви в векторі.
А для різноманіття –– шукатимемо літери в архітектурі Києва та створимо власний модульний алфавіт.

Мінімум теорії, максимум практики.
Мінімум роботи в аудиторії і багато самостійної роботи дома.
Зовсім трошки каліграфії, зате багато малювання олівцями, лінерами, маркерами.
Реальні брифи і завдання –– з подальшою реалізацією.
2 місяці букв, кальки, тягання кривих в Ілюстраторі та ніякого особистого життя :)
Закінчиться курс великою вечіркою з презентацією робіт, дипломами, радістю і феєрверками.



Для кого курс: як і для новачків, так і для тих, хто має навички каліграфії. Також, курс буде корисним для графічних дизайнерів.

Для курсу необхідно матиноутбук з Adobe Illustrator та Photoshop. 

Викладає: Taras Makar - автор каліграфічних муралів в різних містах України та за її межами (Києві, Львові, Дніпрі, Берліні), учасник виставок “Українські літери”, “Жива каліграфія” та ін. Викладає в "Арт і Я"курси з практичного застосування каліграфії, готики та летерингу.

Портфоліо Тараса: 


Старт курсу:
4 квітня.


Графік занять: 
перша група: вт. 19:30-21:30, чт. 19:30-21:30,
друга група: вт. 10:00-12:00, чт. 10:00-12:00.



Тривалість: 16 занять.

Вартість:
2600 грн/місяць, 2 місяці
або 4800 грн – при повній оплаті (економія 400 грн!)
Для студентів та випускників школи діє знижка 5%


Реєструйтесяза формою нижче.
Або за телефоном 098 607 12 67 - Анастасія Платунова, координатор.

Курси каліграфії: Сучасна кирилиця з Віталіною Лопухіною

$
0
0
Тандем сестер VikaVitaLopukhinyпісля дворічної перерви повертаються з практичними курсами для дизайнерів та каліграфів, з насиченим досвідом та корисними дослідженнями.


Знання кирилиці –– перевага для каліграфа. Адже використання її в роботі може дати несподівано цікавий результат, несхожий на те, що ви створювали раніше. 

Проте, кирилиця потребує уважного вивчення та поваги до себе. І, якщо ви думаєте, що вона не цікава, «забориста» та не зовсім логічна — ви можете впевнитися у зворотному на нашому курсі.

Протягом занять ви дізнаєтеся, що кириличні літери можна писати будь-яким сучасним інструментом. Ви опануєте широкий спектр інстурментів.
Аналізуючи устав, напівустав та скоропис, ми встановимо рамки експерименту над формами літер, навчимося працювати з каліграфічними композиціями.


Під час навчання ви будете досягати читабельності кирилиці та навпаки –– перетворювати літери на фактуру.



Віталіна Лопухіна. Подарункова робота гострим пером, формат А5.
Задача: зробити композицію цільною та детальною, розкрити можливості гострого пера в скорописі

Для кого: випускників базового курсу, та для тих, хто знайомиться з каліграфією.
Амбітним новачкам, які готові до потужної практики, буде цікаво та пізнавально!

Розуміти можливості кирилиці, її природу, та впливати на її подальшу еволюцію — ось наша задача на 12 занять.


Викладає: Віталіна Лопухіна — каліграф, дизайнер, викладач. Є частиною тандему сестер VikaVita, популяризує кирилицю і традиційні почерки в сучасному світі. Викладає каліграфію в Київському художньому інституті М. Бойчука та школі каліграфії «Арт і Я». Приймає участь в міжнародних каліграфічних конференціях і виставках: Міжнародна виставка каліграфії в Великому Новгороді, Typomania (Москва), International Festival of Poster and Typography Design PLASTER (Польща), International Festival The Design of Word (Мілан), Жива каліграфія (Київ).
Разом з сестрою провели більше 50 лекцій, курсів і майстер-класів в Києві, Львові, Санкт-Петербурзі, Челябінську, Познані, Мінську та Кишиневі.
Розписала більше 15 стін, деякі з них можна зустріти в містах Голландії. Публікувалася в німецьких і польських журналах по леттерінгу і каліграфії, а також в книзі Mastering Calligraphy: The Complete Guide to Hand Lettering.

Портфоліо:
vikavita.com
behance.net/vikavita_lopukhiny


VikaVita. Композиція на слова Ліни Костенко в стилі авторського напівустава.
В розчерках присутні принципи “в’язання снопів”, які використовували козацькі старшини в своїх підписах.


Старт курсу: 8 квітня

Графік занять:щосуботи об 11:00 - 12:30 (1,5 години)
Тривалість: 12 занять, 12 тижнів

Вартість:
1400 грн/місяць, 3 місяці
або 3800 грн – при повній оплаті (економія 400 грн!)
Для студентів та випускників школи також діє знижка 5%

Реєструйтесяза формою нижче.
Або за телефоном 098 607 12 67 - Анастасія Платунова, координатор.

VikaVita. Графіка, яка включає в себе літерацію для дипломного проекту “Містична Україна”.
Синтез скоропису з вяз’ю, авторська інтерпретація історичних почерків.
VikaVita. Проект разом з BBDO Ukraine над лімітованою серію банок “Чернігівського”  спеціально до Дня незалежності. Знайти “український стиль” в графіці та літерах та передати його всім українцям 
— найскладніша задача проекту.

VikaVita. Обкладинка для видавницва ИДМ, де основний акцент становлять літери,
які передають Векторіанську епоху.


VikaVita. Розпис стіни в рамках фестивалю від City Art. Після трагічних подій на Майдані взимку 2014 та на Сході країни я підкреслила свою небайдужість та приналежність в якомусь сенсі до подій завдяки фразі
Антуана Екзюпері «Не кажи ми, коли стоїш осторонь».

Лекція: Ігор Дудник про сучасний український шрифтовий дизайн

$
0
0

8 квітня відбудеться лекція дослідника українського шрифтового дизайну Ігоря Дудника.

Ви дізнаєтесь навіщо дизайнерові або каліграфу шрифтова історія, в чому близькість та відмінність між набірними та рукописними шрифтами. Лектор продемонструє стилі та техніки, у яких працюють сучасні українські дизайнери.

Шрифтовий дизайн вже давно визнаний у світі не тільки як спосіб передачі інформації, а як один із ключових елементів формування образів, емоцій та навіть спонукання до дій.
В Україні ж цей напрям набув популярності протягом останніх десятиліть. Проте, український шрифтовий дизайн — лише на початку свого розвитку, що відкриває великі перспективи для дизайнерів та каліграфів.

Які ці перспективи? Дізнайтеся на нашій лекції!


Ігор Дудник— історик мистецтва, дизайнер. 15 років працював у графічному дизайні, зокрема журнальному. Створив редизайни журналів Кореспондент, Український тиждень, а також Газети по-київськи.

Нагороди: перше місце у номінації «Найкращий загальний дизайн журналу» на Третьому Всеукраїнському конкурсі преси-2005, перемога у конкурсах «Обкладинка року» 2006 та 2007 рр. та ін.

З 2006 року займається дослідженням шрифтового мистецтва та історією кирилівського шрифту. Веде блог «Кирилівські читання» (http://cyreading.blogspot.com/). 

Час: субота 8 квітня, 14:00-15:30

Місце: Студія «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, вхід до будинку з вул. Прорізна через арку, код 46, 2 пов, оф 8.

Вартість: 150 грн.
Студентам «Арт і Я» знижка 10%.

Кількість місць обмежена!
Реєстраціяобов'язкова за формою нижче чи за телефоном 098 635 48 46


Обкладинка заходу - від Віталіни Лопухіної, її практичний курс “Сучасна кирилиця” починається у той самий день об 11:00.


Лекція: Олексій Чекаль про літери

$
0
0

Запрошуємо 9 квітня на лекцію-розповідь про дизайнерські та шрифтові проекти Олексія Чекаля, що були зроблені за останній час в різних країнах та з різних приводів.
Спроба показати професію як захоплюючу пригоду, де на шляху знаходиш друзів, нові знання й досвід.

Ви побачите як можна поєднувати графічне мислення, мистецтвознавчі дослідження й інтерес до різних релігійних та культурних традицій в сучасних дизайнерських проектах.

Ви дізнаєтеся як робити кернінг для дерев'яних літер, як робити брендинг для замків, як наносити написи на італійських площах й на стінах храмів, як запускати птахів на сторінки книг, як одночасно задовольнити естетично-символічні сподівання єпископа, рабина, турецького суфія та рокера не переплутавши листи та файли, та врешті-решт, як залишати каліграфічні сліди чим завгодно і де завгодно.


Олексій Чекаль - арт-директор студії графічного дизайну PanicDesign, художник-каліграф, член асоціації дизайнерів-графіків «4БЛОК», мистецтвознавець, викладач Британської школи дизайну, засновник школи каліграфії у Харкові, один з найбільш затребуваних каліграфів в Україні та за її межами.

Портфоліо: behance.net/PaLaMa

Час: неділя 9 квітня, 16:00
Місце:Студія «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, вхід до будинку з вул. Прорізна через арку, код 46, 2 пов, оф 8.

Вартість: 200 грн.
Студентам «Арт і Я» знижка 10%.

Кількість місць обмежена!
Реєстрація обов'язкова за формою нижче чи за телефоном 098 635 48 46 



Програма подій школи каліграфії «Арт і Я» на Арсеналі Ідей 2017

$
0
0

З 5 по 9 квітня у Мистецькому Арсеналі проходить освітній фестиваль "Арсенал ідей"!

Школа каліграфії "Арт і Я"підготувала для відвідувачів виставку каліграфічних робіт, насичену програму лекцій та практичних майстер-класів.
Шукайте нас на локації "Літературна Майстерня"

Програма подій школи каліграфії «Арт і Я» на Арсеналі Ідей 2017:
Середа 5.04

Перформанс каліграфічного розпису стіни від Тараса Макара та летеринг на крейдяній дошці з Наталією Ком'яховою та Анною Єгоровою!

Арсенал Ідей 2016. Розпис стіни від Тараса Макара

Четвер 6.04

13:00-15:00 Практика. Виготовлення книжки про літери. Наталія Ком’яхова


П'ятниця 7.04

13:00-14:00 Лекція. Каліграфія в дизайні та рекламі. Анна Єгорова

14:00-16:00 Практика. Китайська каліграфія. Юлія Надольна

16:00-18:00 Практика. Виготовлення власної печатки. Наталія Ком’яхова

18:00-20:00 Практика. Летеринг для обкладинки книжки. Закентій Горобйов

Арсенал Ідей 2016. Майстер-клас з китайської каліграфії

Субота 8.04

14:00-15:00 Лекція.Чому каліграфія стала такою популярною та що з цим робити? Тарас Макар

16:00-17:00 Лекція.Сучасна українська абетка. Василь Чебаник

17:00-18:00 Практика.Українська скорописна каліграфія. Вероніка Чебаник


Неділя 9.04

12:00-13:00 Лекція.Секрети красивого почерку або можливість змінити свій стиль письма. Людмила Калініченко

15:00-16:00 Лекція.Архітектура та каліграфія. Людмила Калініченко

16:00-17:00 Практика. Впізнавання стилів каліграфії. Людмила Калініченко


Дивіться наш фотозвіт з Арсеналу Ідей 2016: Фотозвіт
Цього року буде ще яскравіше та цікавіше! До зустрічі!

Арсенал Ідей 2016. Майстер-клас з каліграфії

Школа каліграфії "Арт і Я"на освітньому фестивалі Арсенал Ідей!

$
0
0
Хочете зацікавити дитину читати? Створіть разом власну книгу!
Шукаєте, як цікаво пояснити біологію? Дослідіть у мікроскоп мурашок або покажіть, як із маленького зернятка виростає великий та смачний кавун!
Мрієте, щоб дитина сіла писати? Дайте їй справжнє перо та чорнило, розкажіть історію про те, як ви самі писали таким інструментом у школі!


Звідки ми знаємо, що методи дієві? Школа каліграфії "Арт і Я"та інші учасники фестивалю Арсенал Ідей 2017 перевірили їх на практиці.
Протягом 5 днів на території Мистецького Арсеналу діяли 12 різноманітних майстерень. Діти малювали, готували, шили одяг, майстрували іграшки, грали на музичних інструментах та вчилися каліграфії!


На фестивалі школа «Арт і Я» організувала невелику каліграфічну майстерню: учасники могли спробувати різні інструменти, самостійно створювати листівки чи писати в прописах з різних рукописних шрифтів. А наші каліграфи у цьому допомагали.

І важко сказати, хто був захоплений більше: дорослі, які з ентузіазмом згадували свої шкільні роки, коли ще писали пером, чи діти, які старанно та наполегливо виводили літери на папері.

Каліграфічний мурал від Тараса Макара та дошка з різними стилями письма
від Анни Єгорової та Наталії Ком'яхової

Ми спробували розвіяти уявлення, що каліграфія –– це лише красиве письмо. Протягом двох днів на очах відвідувачів фестивалю художник-каліграф Тарас Макар створював 3-метровий каліграфічний мурал на стіні Мистецького Арсеналу.

У той же час, Анна Єгорова та Наталія Ком'яхова розписували крейдяну дошку різними стилями письма та інструментами: від XV століття до сьогодення.

Василь Чебаник з лекцією "Сучасна українська абетка"

Насиченою була також програма лекцій: на Арсенал Ідей завітав Василь Чебаник зі своєю розповіддю про сучасну українську абетку. А Людмила Калініченко розкрила секрети з формування красивого почерку та провела лекцію про спільний розвиток форм і стилей в каліграфії та архітектурі.

Для підлітків, що хочуть знати, як застосовувати свої вміння, студія каліграфії "Арт і Я"провела також презентації та практичні воркшопи від спеціалістів. Наприклад, Анна Єгорова поділилася досвідом, як вона та її колеги використовують каліграфію в різних сферах дизайну.

Майстер-клас з китайської каліграфії 

Крім теорії, “Арт і Я” підготувала і практику: створення власної печатки з Наталією Ком'яховою, летеринг для обкладинки книги з Закентієм Горобйовим.

А в п'ятницю на декілька годин наша локація перетворилась на острівець китайського мистецтва – Юлія Надольна проводила захопливий майстер-клас з китайської каліграфії та розповідала про традиції та тонкощі Сходу.

Майстер-клас з українського скоропису з Веронікою Чебаник

Не забули ми і про власний стиль письма –– український скоропис. Вероніка Чебаникта відвідувачі фестивалю створювали написи для Великодніх листівок.

Можна з впевненістю сказати, що Арсенал Ідей 2017 виконав свою функцію – продемонстрував, що освіта для дітей може бути максимально прикладною та цікавою. Адже яке було наше щастя, коли діти залишали нашу майстерню з величезною гордістю за своє письмо. А хтось впевнено крокував до ярмарки, щоб придбати перо й чорнило і займатися вдома!

Летеринг обкладинки книги з Закентієм Горобйовим

Це захоплення надихає нашу студію вже 5 років! Тому, зовсім незабаром –– розпочинаємо набір у нові дитячі групи з каліграфії!
Дізнавайтеся деталі за телефоном: 098 635 4846!

Повний фотозвіт з фестивалю дивіться на нашій сторінці Facebook!


Каліграфічний орнамент. Майстер-клас з Тарасом Макаром

$
0
0


Тарас Макар: В певний момент, після 3,5 років придумування, писання і малювання букв, захотілось спробувати шчось нове. Саме тоді народилась ідея повністю відмовитись від букв при створенні композиції. Спробував і це виявилось суперкруто!
У тебе немає тексту, ліній, висоти букв, алфавіту, навіть певного набору елементів немає. Є тільки ти, чистий папір, ніяких обмежень і бажання створити шчось інакше. 

Каліграфія - це не лише про літери, слова. А й про форми та елементи, які поєднуючись, створюють цілісну композицію.
Як створювати каліграфічні орнаменти та патерни, що можуть стати унікальним принтом чи абстрактною картиною? Будемо вчити 6 травняна майстер-класі з Тарасом Макаром!

Приблизно так ми будем працювати на майстер-класі: 
  • Форма - головна, про сенс взагалі забудьте.
  • Різноманіття і складність елементів обмежується тільки вашою уявою.
  • Центр композиції, контраст, нюанс, акцент, динаміка –– це все в рази важливіше, ніж вміння правильно написати букву G.
  • По закінченню кожному мінімум +10 до відчуття композиції.
Абстрактна каліграфія у виконанні Тараса Макара 
Мурал, створений на Urban Spree - одній з найвідоміших вулиць стріт-арт мистецтва в Берліні, Німеччина

Викладає: Taras Makar - автор каліграфічних муралів в різних містах України та за її межами (Києві, Львові, Дніпрі, Берліні), учасник виставок “Українські літери”, “Жива каліграфія” та ін. Викладає в "Арт і Я"курси з практичного застосування каліграфії, готики та летерингу.

Портфоліо Тараса: 
instagram.com/tarasmakar

3-метровий каліграфічний мурал від Тараса Макара на фестивалі Арсенал Ідей 2017

Старт майстер-класу: 6 травня, 13:00.
Тривалість: 7 годин (з перервою)

Вартість: 850 грн
Для студентів та випускників школи діє знижка 10%

Реєструйтеся за формою нижче.
Або за телефоном 098 607 12 67 - Анастасія Платунова, координатор.


Майстер-клас Олексія Чекаля «Принципи створення каліграфічного плакату»

$
0
0
29 – 30 квітня запрошуємо дизайнерів та ілюстраторів на дводенний майстер-клас з плакатної каліграфії.
Разом з каліграфом світового рівня - Олексієм Чекалем, ви створите серію постерів для реального проекту, дізнаєтесь формулу побудови шрифтової композиції та будете працювати з найрізноманітнішими стилями письма! Отож, беріть з собою натхнення на творчість без обмежень та каліграфічні інструменти: від плаского пера, аж до пензлів та валиків!

Олексій Чекаль:на Верштаті учні дізнаються про історію шрифтового плакату, книжкової обкладинки та рекламного напису, дізнаються як використовувати дизайнерський конструктор композиційних рішень для різних завдань й замовників, пройдуть шлях від портрета літери до текста лісу, спробують попрацювати в різних каліграфічних стилях та техніках, зможуть зробити кілька варіантів плакатів для реального проекту та вдосталь наставити плям, пом'яти паперів й зламати пір'я.
Експерименти з текстами Льюїса Керролла. Поєднання каліграфії і високого друку. 
Папір ручної роботи, металеві та дерев'яні набори букв. Друкарня «Dom Słów» (Люблін, Польща).

Про майстра: Олексій Чекаль – арт-директор студії графічного дизайну PanicDesign, художник-каліграф, член асоціації дизайнерів-графіків «4БЛОК», мистецтвознавець, запрошений викладач в академіях Італії та Польщі, засновник школи каліграфії у Харкові, один з найбільш затребуваних каліграфів в Україні та за її межами.

Портфоліо: behance.net/PaLaMa
instagram.com/oleksiy_chekal/



Час:
1 день – 29 квітня, субота, 13:00-17:00
2 день – 30 квітня, неділя, 16:00-19:00

На другий день майстер-класу необхідно мати ноутбук з встановленими Adobe Photoshop чи Illustrator.

Вартість: 1400 грн.
Кількість місць обмежена!Для студентів та випускників школи діє знижка 10%



Місце:
 Студія «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, вхід до будинку з вул. Прорізна через арку, код 46, 2 пов, оф 8.

Реєструйтеся
 за формою нижче.
Або за телефоном 098 607 12 67 - Анастасія Платунова, координатор.


Базова каліграфія. Модуль "Італійський курсив"

$
0
0
Якщо ви завжди мріяли навчитися каліграфії, проте не знали з чого почати, цей курс саме для вас! В рамках навчання ви опануєте техніку роботи з одним із основних каліграфічних інструментів - пласким пером і засвоїте правила написання італійського курсиву (італік).

Італійський курсив виник в кінці 15 століття і досі вважається базовим стилем письма. Прості, елегантні форми і багата варіативність роблять італік актуальним і затребуваним протягом століть.


Для кого: для новачків, які раніше не займались каліграфією, та тих, хто хоче систематизувати свої знання та навички з каліграфії.

В програмі: 
  • робота з інструментом: ви навчитеся відчувати перо, використовувати його можливості;
  • види італійського курсиву, історичні та сучасні форми письма;
  • написання малих і великих літер, інтервали, зв'язки та лігатури в словах;
  • форми виносних елементів і розчерків;
  • ритм та динаміка в словах.
Протягом навчання студенти вивчать латинську та кириличні абетки італійського курсиву.

    Роботи студентів з італійського курсиву

    Результат курсу:
    ви навчитесь основам каліграфії і зможете зрозуміти, що потрібно саме вам, в якому напрямі вдосконалюватися далі.

    Викладач: Вероніка Чебаник –– куратор базового курсу з європейської та української каліграфії від зародження школи каліграфії "Арт і Я"у 2011 році, також автор та викладач програм з поглибленного вивчення різних стилей каліграфії: скоропису, коперплейту, американського курсиву та спенсеріану. Учасник виставок з мистецтва каліграфії та автор видання прописів Italic calligraphy: latin & cyrillic.

    Роботи студентів з італійського курсиву

    Старт курсу: 12 травня

    Графік: щоп’ятниці 17:00-19:00
    Тривалість: 10 занять

    Вартість: 1800 грн/місяць, 2 місяці
    або 3200 грн – при повній оплаті (економія 400 грн!)
    Для студентів та випускників школи діє знижка 5%.

    + набір інструментів та матеріалів для навчання: 1100 грн. 

    Ми підбираємо набір підручників та інструментів для кожного початківця: Pilot Parallel Pen 2.4, 3.8, пласкі пера з тримачем для них, підручник та прописи.

    Реєструйтеся за формою нижче або за телефоном (098) 607 12 67 (Анастасія Платунова, координатор).

    Книжковий Арсенал 2017. Спеціальний проект виставки та майстерні «Живий шрифт»

    $
    0
    0
    Вже третій рік поспіль студія "Арт і Я"збирає друзів, каліграфів, дизайнерів та усіх небайдужих до шрифтового мистецтва на фестивалі Книжковий Арсенал. Ми не змінюємо традицій, тому 17-21 травняпризначаємо вам побачення! 

    В цьому році ми підготували для вас особливу програму, бо святкуємо 5-річчя школи! З цієї нагоди, ми вирішили висвітлити не лише тему каліграфії, а й українського шрифтового дизайну, який вартий особливої уваги.



    Адже від писемності залежить мислення як окремої людини, так і покоління. Форми літер передають настрій епохи, темп її розвитку. 
    Крім того, професійні та побутові питання в пошуках вдалого відтворення тексту: “з яким шрифтом надрукувати книжку або оформити сайт?”, “яким стилем письма передати емоцію?” –– виникають постійно.

    Особливо гостро ці питання постають при роботі з кирилицею. Останні кілька століть в нашому просторі відбувався її занепад. Це пов’язано з Петровськими реформами у XVIII ст. та спрособами зробити кириличну літеру схожою на латиницю. Звісно, в ті часи хотіли як краще, але в результаті отримали кирилицю, що стала складніше прочитуватися та значно програвати поруч з колегами, зі своєю схожістю на паркани. Таким чином і рукописний шрифт поступово перетворювався на артефакт.

    Проте зараз на наших очах відбувається процес еволюції форм рідних літер, відродження досвіду попередніх поколінь, створення нових сучасних варіантів абеток. І ми можемо брати в тому участь.




    В цьому році через експозицію та майстерню «Живий шрифт» на Книжковому Арсеналі ми відтворимо еволюцію “тіла” українських літер, розкриємо можливості сучасної кириличної каліграфії та покажемо останні набірні шрифти від українських дизайнерів.

    До Книжкового Арсеналу 2017 готуємо спеціальні видання –– каталог кириличних шрифтів, а також навчальні посібники з написання кириличних абеток сучасними каліграфічними інструментами.

    До участі запрошені каліграфи та шрифтові дизайнери Василь та Вероніка Чебаник, Олексій Чекаль, Вікторія та Віталіна Лопухіни, Андрій Шевченко, Дмитро Растворцев, Кирило Ткачов, Наталія та Олександр Ком’яхови, Ольга та Марія Шпак, Закентій Горобйов, Тарас Макар, Дмитро Яринич, Анна Єгорова та ін.



    Програма подій від «Арт і Я» на Книжковому Арсеналі 2017


    17 травня, середа

    16.00-16.45Зал мальованих історій.Лекція Олексія Чекаля «Каліграфічна спадщина Сковороди на роздоріжжі: між європейським та слов'янським скорописом XVIII століття».

    Лекція каліграфа-мандрівника Олексія Чекаля присвячена рукописній традиції 17-18 століття на прикладі спадщини Григорія Сковороди. Буде розглянутий вплив на український скоропис грецьких та латинських курсивів. Як переписували підручники студенти Києво-Могилянської Академії? Як писали привілеї на різних мовах козацькі писарі? І як графічну спадщину українського бароко можна використовувати у сучасних дизайнерських проектах? Буде представлена ​​серія каліграфічних плакатів для музею Сквороди та шрифтовой проект на основі почерку великого українського філософа-мандрівника.

    20:00-20:45Зал «Живий шрифт». Відкриття виставки українського шрифту та каліграфії від майстрів та студентів.




    18 травня, четвер

    15.00-15.45Зал мальованих історій.Лекція Вероніки Чебаник«Як приборкати браш-пен» із нагоди виходу прописів “Браш-пен в різних стилях каліграфії”. 

    Браш-пен – симбіоз пензля та авторучки, який прийшов до нас з китайської каліграфії. Сьогодні, це – найпопупулярніший інструмент каліграфа і багатьох дизайнерів, які використовують його у створенні летерингу, логотипів, принтів.
    Школа “Арт і Я” розробила серію прописів, адаптувавши класичні стилі каліграфії для браш-пену. На лекції автор видання Вероніка Чебаник розкаже про можливості та базові принципи роботи з цим інструментом.

    16:00-17:30Зал «Живий шрифт».Майстер-клас Вероніки Чебаник «Українська скорописна абетка». 

    Скоропис - вид історичного письма, який був розповсюджений в письмових документах XVIII ст, але активно використовується в сучасній каліграфії. Йому притаманна дрібна та вільна літера, яку оздоблювали виносними елементами та декоративними розчерками. На майстер-класі участники зможуть відчути справжню пластику пера, пропишуть абетку та матимуть можливість знайти власну форму скорописної літери. Вероніка Чебаник проводить найпопулярніші курси в Україні з базової каліграфії та спецкурси з різних технік письма.




    19 травня, п’ятниця

    12:00-13:30Зал «Живий шрифт». Воркшоп з китайської каліграфії від Юлії Надольної «Східні шрифтові тонкощі».

    На час воркшопу локація перетвориться на острівець Східної культури. Юлія Надольна розкаже про тонкощі китайської каліграфії та принципи роботи з пензлем. Учасники поринуть у мистецтво зображення ієрогліфів, дізнаються як відобразити зміст тексту і візуально передати його настрій, використовуючи елементи китайського живопису.

    15.00-16.30Зал «Живий шрифт».Воркшоп Наталії Ком'яхової «Малювання буквиць». 

    В різні часи буквиці та орнаменти прикрашали книги, передаючи настрій та культуру епохи. А який настрій літер маємо сьогодні? Шукати відповідь будемо на майстер-класі!

    Разом з Наталією Ком’яховою вигадаємо казкову історію для букви, навчимося писати її різними каліграфічними інструментами. Будемо малювати її великого розміру, шукати для неї орнаменти, кольори та оздоблення.

    17:00-17.45Зал мальованих історій.Презентація каталогу «Живий шрифт». 

    До Книжкового Арсеналу 2017 готується спеціальне видання –– каталог українських набірних шрифтів за останні 3 роки. До збірника увійдуть свіжі шрифти Андрія Шевченка, Кирила Ткачова, Олексія Чекаля, Дмитра Растворцева, Богдана Гдаля, Віктора Харика та ін. Презентація каталогу пройде як творча зустріч з авторами шрифтів.

    18:00-20:00Зал «Живий шрифт». Хто робить шрифти в Україні. Зустріч і автограф-сесія з нагоди видання каталогу «Живий шрифт».

    На майданчику буде нагода поспілкуватися з авторами, подивитися виставку шрифтів та придбати каталог.




    20 травня, субота

    12.00-13.00Зал «Живий шрифт». Майстер-клас Василя Чебаника «Авторський кола-пен — простота та хитрощі користування»

    Кола-пен –– інструмент сучасної європейської каліграфії, створений з жесті, сталі чи латуні. Це інструмент сміливої та експресивної каліграфії!

    Авторські інструменти Василя Чебаника мають досконалу форму та особливу обробку. Тому на майстер-класі ви дізнаєтесь про секрети та прийоми в роботі з кола-пеном. Ви зможете проявити творчість, використовуючи авторський інструмент, а також, разом з майстром пропишете його відому українську абетку!

    14.00-16.00Зал «Живий шрифт».Воркшоп Ольги Протасової «Пластиліновий летеринг для ілюстраторів».

    Ольга Протасова відкриє унікальність форми, соковитість кольорів та різноманітність фактур звичного для нас пластиліну! Протягом воркшопу створимо власну пластилінову абетку. Навчимося проектувати літери та використовуючи всі зображувальні можливості матеріалу.

    18.00-18.45Зал мальованих історій.Лекція Кирила Ткачова «Інтимне життя українських літер».

    Каліграф та шрифтовий дизайнер Кирило Ткачов зі своїм багатим досвідом розкриє спорідненність українських літер та іх елементів, еволюцію шрифтових форм, лігатури та інші зв'язки між нашими літерами.





    21 травня, неділя

         
    13:30-14:30Зал «Живий шрифт».Каліграфічні таємниці для дітей.Майстер-клас Наталії Ком'яхової.

    Чи ростуть чорнила на дeрeвах?Чим писали в стародавньому Києві?Чому літeра "А"подібна на бика?Відповіді на ці та багато інших питань будeмо шукати під час письма на майстeр-класі! Діти матимуть можливість познайомитись з мистецтвом каліграфії та спробувати безліч різноманітних інструментів.

    15.00-17.30Зал «Живий шрифт». Воркшоп Анни Єгорової «Акварель і каліграфія в ілюстрації».

    Чи знали ви, що поєднуючи акверель, чорнило та каліграфію, на папері можна створити магію? На майстер-класі продемонструємо незвичну техніку –– акварельну маску, що змусить ваші літери проявлятись на папері, навіть коли ви повністю їх зафарбували! Ви дізнаєтесь як гармонійно поєднувати ілюстрації та каліграфію, створюючи листівки чи акварельні малюнки!





    Місце:Мистецький Арсенал, праве крило, зала "Живий шрифт".
    Адреса: Київ, вул. Лаврська, 12. Див. на карті.


    Яка вартість квитків на фестиваль?
    Повний квиток на один день – 60 грн.
    Пільговий квиток на один день – 30 грн.
    Сімейний квиток на один день – 130 грн
    На всі дні фестивалю – 200 грн.

    Хто має право на пільговий квиток?
    Право на пільговий квиток мають пенсіонери, школярі, студенти (за наявності посвідчення).
    Сімейний квиток розрахований на двох дорослих і одну-чотири дитини віком від 12 років.

    Чи є програма лояльності?
    У будні з 10.00 до 13.00 – вхід безкоштовний.
    Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам (за наявності посвідчення).

    Де можна придбати електронний квиток?
    Квитки можна купити безпосередньо у касі Мистецького Арсеналу, але радимо скористатися можливістю купівлі ЕЛЕКТРОННОГО КВИТКА.

    Який режим роботи ярмарку?
    17 травня, середа: з 14.00 до 22.00
    18-21 травня: з 10.00 по 20.00

    Чи будуть платними заходи фестивалю?
    Квиток дає право на вільне відвідування всіх заходів фестивалю протягом дня

    На хвилі браш-пену. Каліграфічний воркшоп з Анею Єгоровою

    $
    0
    0


    Браш-пен – один з найвідоміших інструментів сучасного каліграфа! І недивно, бо ним можна писати у різних стилях каліграфії та використовувати написи в листівках, принтах, логотипах і упаковках.
    28 травня на хвилі популярності браш-пену і пройде наш майстер-клас під керівництвом Анни Єгорової – дизайнера-каліграфа, випускника та викладача школи «Арт і Я», що вивчила та вміло використовує в своїй діяльності китайську, європейську та українську каліграфію.

    Анна Єгорова: Будемо тренуватися писати sign-пеном (міні-браш). Завдяки цьому невибагливому інструменту, учасники зможуть зрозуміти письмо в стилі брашпену. Спочатку за прописами та прикладами зробимо вправи, пропишемо великі та малі літери. Потім виберемо фразу, побажання чи вираз, складемо композицію, пропишемо її на чернетці. В результаті — перенесемо нашу композицію на гарний папір та отримаємо каліграфічну листівку!

    Для кого:для новачків, які раніше не займалися каліграфією, та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати браш-пен!


    Роботи Ані Єгорової, виконані sign-пеном

    Час: 28 травня, неділя. 16:00-19:30

    Місце: Школа каліграфії «Арт і Я» , вул. Хрещатик 32б, пов. 2, оф.8. Вхід через арку на вул. Прорізній 5.

    Вартість:
    540 грн. (участь 450 грн + браш-пен Pentel Sign Pen 90 грн. або ваш)
    Для заняття ви отримаєте набір вправ, які зможете виконувати і надалі, після майстер-класу.

    Кількість місць обмежена.
    Участь за передплатою.

    Реєстрація: за тел. 098 607 12 67 (Анастасія) або за формою


    Латинський скоропис. Воркшоп Олексія Чекаля

    $
    0
    0

    Запрошуємо всуботу 17 червняна практичний майстер-клас зізмішування каліграфічних стилів від одного з кращих майстрів каліграфії та летерингу ––Олексія Чекаля.

    Олексій Чекаль:ми всі знаємо, як латиниця вплинула на кирилицю за часів реформи Петра I у ХVIII ст. Але взаємодія на рівні естетики та культури часто буває двостороньою.
    На верштаті ми розглянемо історичні приклади, коли слов'янська шрифтова пластика проявилася в формоутворенні латинських літер. Спробуємо в скуті кроки європейських курсивів додати східної теплоти та випадкових несподіванок.
    Навчимося імпровізувати з формою абеток, не зраджуючи історичний або стилістичний контекст, та спробуємо зрозуміти, що ми можемо внести нового у звичні контури західної каліграфічної культури.


    Про майстра:
    Олексій Чекаль – арт-директор студії графічного дизайну PanicDesign, художник-каліграф, член асоціації дизайнерів-графіків «4БЛОК», мистецтвознавець, запрошений викладач в академіях Італії та Польщі, засновник школи каліграфії у Харкові, один з найбільш затребуваних каліграфів в Україні та за її межами.

    Портфоліо:
    behance.net/PaLaMa
    instagram.com/oleksiy_chekal/



    Час: 17 червня, субота, 13:00-19:00

    Вартість: 1200 грн.
    Кількість місць обмежена! Для студентів та випускників школи діє знижка 10%

    Місце:
    Студія «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, вхід до будинку з вул. Прорізна через арку, код 46, 2 пов, оф 8

    Реєструйтеся за формою нижче.
    Або за телефоном 098 607 12 67 - Анастасія Платунова, координатор.

    Курси каліграфії: браш-пен з Веронікою Чебаник

    $
    0
    0

    Браш-пен - один з найпопулярніших інструментів сучасного каліграфа. Це симбіоз пензля та авторучки, що заправляється чорнилом.
    Роботи, що виконані браш-пеном, оточують нас в принтах, логотипах і упаковках. А написи чудово гармонують з ілюстаціями, колажами та графікою.

    В програмі курсу:

    • декоративні вправи для браш-пену;
    • варіації літер в стилі англійського курсиву (copperplate, modern calligraphy) у виконанні браш-пеном;
    • робота з композицією слова і тексту, що допоможе створювати летеринг і поєднувати його з будь-якими графічними елементами.
    Спеціально для курсу разом з Веронікою Чебаник студія «Арт і Я» розробила набір прописів для браш-пену. І адаптувала класичні стилі каліграфії для цього інструменту. 

    Студенти отримають один з зошитів для прописування англійського курсиву. Прописи включають базові вправи для браш-пену, латинську та кириличну абетки шрифтів, а також варіації письма у стилі modern calligraphy.

    Результати курсу. Роботи Оксани Скворчинської

    Для навчання буде потрібний браш-пен, що заправляється. Інструмент, за потреби, можна придбати в нашому магазинчику.

    Для кого: початківців, випускників базового курсу та тих, хто вже має навички каліграфії.

    Викладач: Вероніка Чебаник–– куратор базового курсуз європейської та української каліграфії від зародження школи каліграфії "Арт і Я"у 2011 році, також автор та викладач програм з поглибленного вивчення різних стилей каліграфії: скоропису, коперплейту, американського курсиву та спенсеріану. Учасник виставок з мистецтва каліграфії та автор видання прописів Italic calligraphy: latin & cyrillic.


    Результати курсу "Браш-пен з Веронікою Чебаник"

    Старт: 20 червня
    Графік занять: щовівторка та щочетверга о 19:00-21:00
    Тривалість: 8 занять, 4 тижні

    Вартість: 3000 грн.
    Знижка 5% для студентів та випускників школи.

    Реєструйтесяза формою нижче або за телефоном (098) 607 12 67 (Анастасія Платунова, координатор)

    Книжковий Арсенал 2017. Виставка та майстерня «Живий шрифт»

    $
    0
    0

    9 метрів – довжина напису «Живий шрифт», яку Закентій Горобйов та команда «Арт і Я» малювали пензлями, валиками та акриловою фарбою на стіні Мистецького Арсеналу. 

    49 каліграфічних робіт студентів та українських майстрів представлені на виставці від школи каліграфії «Арт і Я».

    36 гарнітур кириличних шрифтів увійшло в перше видання каталогу «Живий Шрифт».


    Підсумки вражають, чи не так? 
    Цьогорічний Книжковий Арсенал – п’ятий на рахунку студії «Арт і Я» в організації виставки-майстерні. Та найособливіший, бо припав на п'ятиріччя школи каліграфії. 

    Відзначилась виставка якістю робіт студентів та українських майстрів, яких об’єднала тематика еволюції кирилиці. Пластика та розмаїття форм українських літер втілились на полотнах, у мозаїці, металі на навіть пластиліні! 



    Каліграфи Олексій Чекаль, Вероніка Чебаник, Василь Чебаник, Наталія Ком'яхова, Ольга Шпак, Анна Єгорова, Тарас Макар, Вікторія та Віталіна Лопухіни, Кирило Ткачов, Закентій Горобйов та інші не просто розкрили красу кирилиці, а й показали, як літери можуть передати характер епохи, темп її розвитку.

    В роботах відображалось прагнення показати можливості сучасної каліграфії, і разом з тим відродити форми рідних слов’янських літер. І вдалося! Поезія Ліни Костенко, Василя Симоненко, Юрія Іздрика, Лесі Українки неначе ожила на полотнах в нових, сучасних інтерпретаціях. Це – лише одна причина, чому виставка отримала назву «Живий Шрифт».



    Окрім каліграфічних робіт, студія «Арт і Я» представила набірні шрифти українських дизайнерів за останні три роки та зібрала їх у перше видання каталогу «Живий Шрифт». Каталог таким чином став кишеньковою виставкою для натхнення та пошуку дизайнерських рішень. Сьогодні подібне видання особливо актуальне, адже тенденції в шрифтовому дизайні сприяють пошуку нових, цікавих форм літер, що вирізнятимуть текст, передаватимуть зміст чи настрій.



    На презентації каталогу, що відбулася у рамках Книжкового Фестивалю, головною темою став розвиток українського шрифтового дизайну. Шрифтовики Дмитро Растворцев, Богдан Гдаль, Кирило Ткачов відзначили перспективи кирилиці, адже на відміну від латинської абетки, українські форми літер потребують вивчення та кропіткої роботи над їх вдосконаленням. Ініціатор створення каталогу Алла Калініченко проанонсувала також наступні видання зі шрифтового дизайну в Україні.

    Дизайнери, чиї гарнітури увійшли до збірки «Живий Шрифт»: Дмитро Растворцев, Андрій Шевченко, Кирило Ткачов, Богдан Гдаль, Віктор Харик, Генадій Заречнюк, Андрій Константинов, Олег Ліщук, Олексій Чекаль, Юрко Гуцуляк, Вікторія та Віталіна Лопухіни.



    В рамках презентації каталогу відбулася лекція Кирила Ткачова, присвячена «інтимному життю українських літер». Ця подія стала екскурсом у шрифтове мистецтво. На прикладі людських стосунків Кирило розповів про зародження кириличних літер, їх зростання та становлення. І дійсно, літери схожі на нас: вони мають настрій та зовнішність. У сучасних літер є батьки, родичі та діти. Та найголовніше те, що кожен з нас є частинкою цієї великої кириличної сім’ї!



    Не забули на Книжковому Арсеналі і про починаючих каліграфів. Разом з Веронікою Чебаник студія «Арт і Я» розробила набір прописів для браш-пену. Для цього популярного інструменту адаптували класичні стилі письма: комплект прописів включає три зошити, які допоможуть опанувати браш-пен та писати в стилях італійського курсиву, англійського курсиву та українського скоропису. Прописи вже використовуються на курсі «Браш-пен у різних стилях каліграфії» і підійдуть для тих, хто вирішив навчатись самостійно. Браш-пен – один з найскладніших інструментів в каліграфії, тому наступне видання студії – книга про каліграфію брашем з практичними порадами.



    Також на фестивалі, вже по традиції, студія «Арт і Я» організувала каліграфічну майстерню. Відвідувачі спробували себе у мистецтві каліграфії. Отримавши порцію натхнення на виставці, брали участь у майстер-класах або слухали лекції шрифтових майстрів.

    Каліграф-мандрівник Олексій Чекаль поділився неймовірними історіями з минулого та показав як почерк великого українського філософа Григорія Сковороди став набірним шрифтом. З Веронікою Чебаник учасники вирушили в історичну подорож у пошуках пластичних форм скорописних літер. Юлія Надольна розкривала східні тонкощі каліграфії та китайського живопису. А разом з Наталією Ком’яховою вигадували легенди для окремих літер, оздоблювали їх орнаментами та створювали буквиці. З Анною Єгоровою – поєднували акварельні ілюстрації та каліграфію у подарункових листівках!


    Одним із найпопулярніших заходів був майстер-клас Василя Чебаника, на якому майстер демонстрував авторські каліграфічні інструменти. Учасники дізналися про хитрощі користування кола-пеном і вдосталь наставили каліграфічних плям та ліній.

    А щоб показати учасникам, що літери можна не тільки писати, але і створювати з найрізноманітніших матеріалів, разом з Ольгою Протасовою пізнавали унікальність форми, соковитість кольорів та різноманітність фактур літер, ліплених з пластиліну!



    За 5 днів Книжковий Арсенал відвідало 50 тисяч людей! Ця цифра найяскравіше свідчить про розвиток літератури, а разом з нею – писемності, яка відображає як мислення окремої людини, так і цілого покоління. І ми пишаємося тим, що кожен може приймати участь в становленні української культури.

    Дякуємо студентам та каліграфам, що зробили свій внесок у цю важливу подію!

    Дивіться повний фотозвіт на нашій сторінці Facebook: Фотозвіт


    Воркшоп «Толкінський шрифт» з Веронікою Чебаник

    $
    0
    0


    "Все, що ти можеш уявити – реально"– мабуть, саме так думав і Дж. Р. Р. Толкін, створюючи неймовірних героїв своїх книг.

    Ельфи, хоббіти, гноми, чаклуни та дракони – автор створив цілий світ з країнами, столицями, звичаями, мовою та писемністю. І зробив це так майстерно, що здається що Середземномор'я існує! Перевіримо?

    1 липняразом з Веронікою Чебаник ми вирушимо у магічний світ у пошуках каліграфічних скарбів!
    Ми розшифруємо фразу, написану на перстні влади, будемо хоробро боротися з власними драконами. А здолавши їх, опануємо пласке перо та вивчимо абетку каролінзького курсиву, який став основою шрифту Толкіна!

    Ми відвідаємо столиці ельфів, гномів та навіть Мордор. І по завершенню створимо власну мапу Середземномор'я, яка стане чудовою згадкою про наші мандри в пошуках ідеальної літери.


    В програмі воркшопу:

    • робота з інструментом: базові вправи для плаского пера;
    • написання малих і великих літер: інтервали, лігатури в словах, форми виносних елементів;
    • написання слів: ритм та динаміка в словах;
    • застосування каролінзького мінускулу в сучасній каліграфії.

    Для кого:для новачків, які раніше не займались каліграфією та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати новий стиль письма.

    Цей майстер-клас – чудова можливість спробувати себе в каліграфії.


    Результат майстер-класу:
    ви навчитеся працювати з базовим інструментом каліграфії - пласким пером, вивчите абетку каролінзького мінускулу і дізнаєтесь як різновид середньовічного письма можна використовувати в сучасних інтерпретаціях.


    Час: 1 липня, субота, 11:00-18:00 з перервою на обід.

    Вартість:
    800 грн.
    Кількість місць обмежена! Для студентів та випускників школи діє знижка 10%

    Місце:
    Студія «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, вхід до будинку з вул. Прорізна через арку, код 46, 2 пов, оф 8


    Реєструйтеся
    за формою нижче.
    Або за телефоном (098) 607 12 67 або (098) 635 48 46.

    Курс з летерингу з Тарасом Макаром «Пиши та малюй»

    $
    0
    0


    11 липнязапрошуємо на особливий курс летерингу з Тарасом Макаром!

    А особливий він тим, що ви навчитеся вдало використовувати пластику та ритм різноманітних літер в побудові композиції слова і тексту.І в результаті – будете створювати якісний леттерінг на основі каліграфії, який стане відмінним доповненням вашого портфоліо.

    «Намалювати чи написати?» – ось в чому питання.
    Але навіщо обирати між летерингом та каліграфією, якщо їх можна вдало поєднати!
    Ви можете вдихнути друге життя у класичний напис італійським курсивом, змінити форми літер копперплейту, трансформувати вже готовий набірний шрифт, додаючи пластику скоропису.
    І тут ваші можливості обмжені лише вашою фантазією!
    Тому, якщо ви завжди хотіли проявити свою творчість і створити власні, надзвичайні літери – запрошуємо на курс летерингу з Тарасом Макаром.

    В програмі: 
    • знайомство з каліграфією та інструментом. Принципи побудови літер;
    • робота з літерами. Аналіз можливостей абетки, пошук нових форм;
    • від букви до слова: ритм, динаміка та акцент;
    • робота з композицією: принципи та закони. А також – які правила можна порушувати;
    • створення летерінгу на основі каліграфії: трансформація, малювання літер, векторизація;
    • робота з брифами та завданнями.

    Курс передбачає практичне застосування каліграфії в дизайні, постановці та вирішенні задач. Студенти будуть працювати з реальними брифами та завданнями.
    Для виконання практичних завдань вам необхідно мати власний ноутбук з Adobe Illustrator та Photoshop.


    Роботи випускників курсу з летерингу з Тарасом Макаром:




    Для кого: 
    • графічним і веб дизайнерам, які прагнуть опанувати нові навички своєї професії;
    • для тих, хто починає свій шлях в шрифтовому дизайні та каліграфії;
    • каліграфам, які бажають створювати летеринг.
    Викладає: Taras Makar - автор каліграфічних муралів в різних містах України та за її межами (Києві, Львові, Дніпрі, Берліні), учасник виставок “Українські літери”, “Жива каліграфія” та ін. Викладає в "Арт і Я"курси з практичного застосування каліграфії та летерингу.

    Портфоліо Тараса:
    behance.net/mr_sheep
    instagram.com/tarasmakar

    Летеринг у виконанні Тараса Макара

    Старт: 11 липня

    I група:щовівторка та щочетверга о 10:00-12:00
    II група:щовівторка та щочетверга о 19:00-21:00

    Тривалість: 8 занять, 4 тижні

    Вартість: 2900 грн.
    Знижка 5% для студентів та випускників школи.

    Реєструйтесяза формою нижче або за телефоном (098) 607 12 67, (098) 635 48 46.

    Viewing all 270 articles
    Browse latest View live